<
Galeria

Jaskinia Mroźna

Jaskinia Mroźna

Jaskinia Mroźna znajduje się we wschodnim zboczu Doliny Kościeliskiej w Tatrach (czarny szlak). Umiejscowiona 120 m pod dnem Doliny, mierzy aż 560 m długości. Wejście do podziemi znajduje się na wysokości 1100 m n.p.m., a wyjście 1112m n.p.m. Jej zwiedzanie możliwe jest od maja do października i trwa ok. 30 minut. Przed wejściem do tunelu pobierana jest symboliczna opłata.
Stefan Zwoliński oraz Tadeusz Zahorski odkryli jaskinię w 1934 r., a niecałe 20 lat później udostępniono ją turystom. Jej zwiedzanie ułatwiły remonty tuneli oraz oświetlenie elektryczne. W 2000 r. do podstawowej części jaskini dodano boczny korytarz, który został odnaleziony przez Jakuba Nowaka.
Wewnątrz tunelu, który powstał w wyniku aktywności tektonicznej, panuje stała temperatura 6 stopni C. Na ścianach znajduje się biały nalot, przypominający szron – stąd też wzięła się nazwa tego miejsca. W połowie jaskini, składającej się z jednego prawie prostego tunelu (nie licząc odkrycia bocznego korytarza), znajduje się sztuczne jeziorko. Uważa się, że szata naciekowa Jaskini Mroźnej należy do najciekawszych, z udostępnionych okazów turystom, w Tatrach. – Warto zwrócić uwagę na rzeźby krasowe, brązową polewę czy stalagmity.

Jaskinia Mroźna - napisz recenzję na temat tej atrakcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jaskinia Mroźna

Kraj:
Polska
Region:
Współrzędne:
N: 49.240833
E: 19.8675 
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!