Orla Perć

Orla Perć w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Orla Perć - opis atrakcji

Najtrudniejszy i najbardziej niebezpieczny szlak w Tatrach Wysokich rozciąga się od Zawratu aż do Polany pod Wołoszynem. Niestety część Orlej Perci, od przełęczy Krzyżne do punktu kończącego cały szlak jest zamknięta od 1932 r., głównie z powodów ścisłej ochrony środowiska.
Szlak oznakowany jest kolorem czerwonym. Na spacer Orlą Percią powinny wybierać się jedynie osoby doświadczone, silne nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Nawet najmniejszy lęk wysokości może doprowadzić do zagrożenia. W celu ułatwienia wędrówek, w najtrudniejszych miejscach umieszczono łańcuch, metalowe drabinki oraz klamry. Przed wyprawą oprócz spakowania odpowiedniego sprzętu, należy zapoznać się z warunkami atmosferycznymi. – Orla Perć przy nawet małych zmianach pogodowych, potrafi być bardzo zdradliwa. Na szlak można się dostać od strony Kasprowego Wierchu i Świnicy, Doliny Gąsienicowej oraz Doliny Pięciu Stawów.
W skład Orlej Perci wchodzą: Zawrat, Mały Kozi Wierch, Zmarzłe Czuby, Zamarła Turnia, Kozie Czuby, Kozi Wierch, Buczynowa Strażnica, Czarne Ściany, Granaty, Wielka Orla Turniczka, Orla Baszta, Buczynowe Czuby, Buczynowa Turniczka, Mała Buczynowa Turnia, Ptak, Kopa nad Krzyżnem, Krzyżne.
Pomysłodawcą powstania szlaku był Franciszek Henryk Nowicki. Powstał on w latach 1903 – 1906 głównie dzięki nakładom Towarzystwa Tatrzańskiego.

Zgłoś błąd

Orla Perć - galeria zdjęć

Orla Perć na mapie

Orla Perć cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Orla Perć

Miasta w pobliżu Orla Perć

Więcej informacji