Galeria

Stok narciarski Sabat

Stok narciarski Sabat

Stok narciarski „Sabat” 425 m n.p.m. znajduje się w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego u podnóża Łysicy 612 m n.p.m. najwyższego wzniesienia w Górach Świętokrzyskich znanego też ze zlotów czarownic, które ponoć tu się odbywały. To tutaj Stefan Żeromski jeździł na nartach lecz nie było jeszcze wyciągów, aby je mógł opisać.

Z górnej stacji wyciągów rozciąga się piękny widok na Dolinę Wilkowską na której znajduje się zalew. Po prawej stronie jak na dłoni widać pasmo Łysogór ze słynną Łysicą a pod nią św.Katarzynę miejscowość znaną turystom z klasztoru s.s. Bernardynek, źródełka św.Franciszka oraz wejścia na Łysicę.

Zjazd po stoku Sabat z bocznymi trasami jest długi (ok.850 m.) i łagodny z dwoma ostrzejszymi nachyleniami, które nieco dodają adrenaliny początkującym narciarzom a zarazem urozmaicają go tak, aby nie stał się nudny. Dlatego stok ten znakomicie nadaje się do uprawiania rekreacyjnego narciarstwa przez całą rodzinę.

Obok trasy zjazdowej znajduje się Snowpark z prawdziwego zdarzenia, z której korzystają snowboardziści i freestylowcy aby wykonywać ewolucje, które zapierają dech w piersiach.

Podczas zjazdu można zaczerpnąć najczystszego powietrza (zdaniem ekologów) w Polsce zasilanego przez puszczę jodłową w tlen.

Stok narciarski Sabat - napisz recenzję na temat tej atrakcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stok narciarski Sabat

Kraj:
Polska
Region:
Lokalizacja i dojazd:
Krajno-Zagórze 43C
26-008 Górno 
Współrzędne:
N: 50.905290
E: 20.860378 
Dane kontaktowe:
tel. 41 312 77 11, (+48) 505 505 654, (+48) 531 443 322
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!