Galeria

Cavtat

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Cavtat

W miejscu obecnego miasta w VI wieku p.n.e. znajdowała się grecka kolonia Epidaurus, a okolicę zamieszkiwali Ilirowie, którzy nazywali miasto Zaptal. Po zajęciu przez Rzymian tego terenu w 228 roku p.n.e., została zmieniona nazwa na Epidaurum. Pamiątką tych czasów są ruiny amfiteatru, rzymskiej willi oraz rzeźba Corneliusa Dolabella, który był gubernatorem prowincji Illyricum. W VII wieku n.e. miasto zostało zniszczone przez Awarów i Słowian – ludność, która ocalała schroniła się na wyspie Lave, która z czasem rozwinęła się w miasto Ragusa. Średniowieczny Cavtat znalazł się w granicach Republiki Ragusy – oddzielono go wtedy od lądu kanałem i wybudowano długie na 270 metrów mury miejskie, zburzone w 1894.
Obecnie Cavtat jest miejscowością turystyczną – można się z niej dostać do Dubrownika oraz na okoliczne wyspy; znajduje się tutaj także morskie przejście graniczne dla statków i jachtów.

Cavtat - miasta w okolicy

Dubrownik

Dubrownik, niewielki port i miasto położone na południu Dalmacji, mimo swych niewielkich rozmiarów uważane jest za najpiękniejsze miasto w Chorwacji. Miasto często nazywane jest

[Zobacz więcej]

Cavtat - napisz recenzję na temat tego miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cavtat w pigułce

Cavtat herb
Kraj:
Chorwacja
Mieszkańców:
2015  
Powierzchnia:
km2  
Nr. kierunkowy:
020  
Współrzędne:
N: 42.583333
E: 18.216667
planetescape.pl
sieć q hotel logo
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!