Galeria

Ibiza (miasto)

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Ibiza (miasto)

Ibiza jest mekką dla osób, które lubią imprezować do białego rana. Na całym świecie słynie ona z klubów, w których muzykę na żywo grają najlepsi DJ’e. Najlepszym miastem do wybrania się na taką imprezę jest stolica wyspy, która nosi taką samą nazwę jak cała wyspa – Ibiza, zaś jej katalońska nazwa brzmi Eivissa. Jednakże Ibiza ma też drugą stronę – pełną tradycji i poszanowania dla historii tego regionu, w którym można spotkać ślady wielu kultur.

Ibiza leży we wschodniej części wyspy. Znajduje się w niej port oraz lotnisko, które stanowią główne miejsca transferu miedzy wyspą a kontynentem.

Założycielami miasta byli Fenicjanie, którzy wybudowali je w pobliżu świątyni boga Besa. Oprócz świątyni znajdowały się tu również liczne pracownie garncarskie. Do dzisiaj zachowały się ślady ówczesnych nekropolii, które uznawane są za największe pozostałe z czasów epoki punickiej. Z biegiem lat stała się jednym z bardziej znaczących ośrodków handlowych na Morzu Śródziemnym. Niestety, kiedy panowanie nad tymi terenami przejęło Cesarstwo Rzymskie nastąpił stopniowy upadek znaczenia Ibizy dla handlu śródziemnomorskiego, który trwał jeszcze za czasów panowania tutaj Arabów.

Dopiero po zwycięstwie Hiszpanów nad Maurami cała wyspa jak i miasto odzyskały częściowo dawny prestiż. W XVI w. miasto zostało rozbudowane. Właśnie z tego okresu pochodzą mury obronne, które w 1999 r. zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tak, więc jak widać Ibizę warto odwiedzić zarówno dla jej słynnych klubów, ale także dla zabytków jakie tutaj się zachowały oraz po to by móc zrelaksować się na przepięknych plażach kuszących czystą wodą i białym piaskiem.

Ibiza (miasto) - atrakcje turystyczne & zabytki w Ibizie

Muzeum Archeologiczne w Ibizie

Każdy pasjonat historii powinien odwiedzić Muzeum Archeologiczne mieszczące się w Ibizie. Znaleźć tu można pamiątki po najstarszych mieszkańcach wyspy – Fenicjanach. Są tu także

[Zobacz więcej]

Necropolis del Puig des Molins

Jest to jedna z najstarszych nekropolii znajdujących się w tym regionie. Położona jest w pobliżu starego rzymskiego szlaku Via Romana. Obok nekropolii położony jest

[Zobacz więcej]

Ibiza (miasto) - miasta w okolicy

Santa Eulària des Riu

Jest to trzecie pod względem wielkości miasto leżące na Ibizie. Inne, równie często używane nazwy tej miejscowości to Santa Eulalia del Río i Santa Eulalia.

[Zobacz więcej]

Ibiza (miasto) - atrakcje w okolicy

Aguamar Water Park

Ten ogromny park wodny znajdujący się w pobliżu Playa Den Bossa. Jest to miejsce dla wszystkich osób, którym nie wystarczy pluskanie się w ciepłych

[Zobacz więcej]

Pola golfowe

Ibiza słynie z klubów, ale także i z pól golfowych, dlatego też co roku ściągają tutaj rzesze miłośników tego sportu. Jednym z największych i

[Zobacz więcej]

Ibiza (miasto) - napisz recenzję na temat tego miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ibiza (miasto) w pigułce
(po katalońsku: Eivissa-Vila)

Ibiza (miasto) herb
Kraj:
Hiszpania
Mieszkańców:
48684  
Powierzchnia:
11,14 km2  
Nr. kierunkowy:
Współrzędne:
N: 38.908889
E: 1.432778

Dzielnice Ibizy

  • Stare Miasto w Ibizie (Dalt Vila)
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!