Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Sakkara

W Sakkarze, miejscowości położonej na południe od Kairu, znajduje się starożytna nekropola nad miejscem pochówku królów najstarszych dynastii i dostojników państwowych. Podejrzewa się, że na jej terenie pochowany był pierwszy znany król Egiptu Narmer.
Najsłynniejszym zabytkiem znajdującym się w tej okolicy jest piramida Dżesera. W piramidach: Unisa, Pepiego I, Pepiego II, Tetiego i Merenre I zostały odnalezione słynne Teksty Piramid, będące zbiorem hieroglificznych inskrypcji, opisujących podróże faraona po zaświatach i metamorfozy jego ducha. W 1979 nekropola została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Sakkara - miasta w okolicy

Giza

Giza położona jest na lewym brzegu Nilu, naprzeciw Kairu. Obecnie jest trzecim co do wielkości miastem w Egipcie. Znana jest przede wszystkim jako miejsce,

[Zobacz więcej]

Kair

Kair, stolica i największe miasto nie tylko Egiptu, ale również Afryki i Bliskiego Wschodu, położony jest nad Nilem. Stanowi największy ośrodek świata islamskiego –

[Zobacz więcej]

Sakkara - atrakcje w okolicy

Dahszur

Dahszur jest staroegipską nekropolią pochodzącą z okresu Starego i Średniego Państwa. Położona jest ok. 3 km na południe od znajdującej się w Sakkara nekropoli.

[Zobacz więcej]

Sakkara - napisz recenzję na temat tego miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sakkara w pigułce

Sakkara herb
Kraj:
Egipt
Mieszkańców:
Powierzchnia:
km2  
Nr. kierunkowy:
Współrzędne:
N: 29.850000
E: 31.216667
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!