Galeria

Stirling

Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Stirling

Stirling jest miastem położonym nad rzeką Forth i administracyjną stolicą hrabstwa Stirling. Znajduje się tutaj piękny, renesansowy zamek królów szkockich pochodzący z końca XV wieku – był on ulubioną rezydencją Stuartów. W 1543 roku koronowano tutaj młodą Marię Stuart, późniejszą królowę Szkocji.
Na północno-wschodnim krańcu Abbey Craig wznosi się Wallace Monument, wieża upamiętniająca narodowego bohatera Szkocji – Williama Wallace’a, która jest celem masowych pielgrzymek miłośników powstańca. Stirling zapisało się w historii Wielkiej Brytanii jako miejsce bitwy z 11 września 1297 roku, którą wygrały powstańcze siły szkockie. W 1967 otwarto tutaj uniwersytet, który urósł do rangi jednego z największych ośrodków naukowych Szkocji.

Stirling - miasta w okolicy

Glasgow

Glasgow uznawane jest za stolicę Szkocji. Jest to jednocześnie największe miasto położone w tym regionie, a trzecim pod względem wielkości w całym Zjednoczonym Królestwie.

[Zobacz więcej]

Edynburg

Edynburg jest miastem w Wielkiej Brytanii, od 1437 roku będącym stolicą Szkocji i siedzibą szkockiego parlamentu. Pierwsze ślady ludzkiego osadnictwa w okolicach Edynburga datowane

[Zobacz więcej]

Stirling - napisz recenzję na temat tego miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stirling w pigułce
(Sruighlea)

Stirling herb
Kraj:
Wielka Brytania
Mieszkańców:
41243  
Powierzchnia:
km2  
Nr. kierunkowy:
Współrzędne:
N: 56.119167
E: -3.935833
planetescape.pl
sieć q hotel logo
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!