Autor: Alicja Szulborska | 28 listopada 2013 |

1. Gdański Festiwal Górski

1. Gdański Festiwal Górski  						
		 | Fot: www.gdanskifestiwalgorski.pl / 
		Domena publiczna

W dniach 29 listopada-1 grudnia w Sali Teatralnej Domu Technika NOT w Gdańsku odbędzie się pierwsza edycja Gdańskiego Festiwalu Górskiego. Impreza to ponad 20 najlepszych filmów o tematyce górskiej, wśród nich m.in. te zaprezentowane na XVIII Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju, spotkania z wybitnymi himalaistami, giełda sprzętu outdoorowego, festiwalowe przedszkole oraz konkursy na najlepszy film górski i dla publiczności.

„Trudno w to uwierzyć, ale Gdański Festiwal Górski, na którego pierwszą edycję właśnie zapraszamy, ma już… 10 lat! 10 lat temu odbyły się pierwsze Dni Gór nad Morzem, czyli spotkania i filmy górskie. Miejscem imprezy było Superkino Krewetka, a główne pokazy filmowe odbywały się od 22:00 do 04:30 rano (tylko wtedy sale kinowe były wolne). Impreza z różnych względów doczekała się kolejnych edycji dopiero w roku 2007 w… Drzewinie koło Gdańska. Dziś posiadając mnóstwo nowych doświadczeń (od trzech lat organizujemy Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju) zapraszamy znowu do Gdańska. Mamy nadzieję, że tym razem już na stałe wpiszemy się w kalendarz kolejnych jesieni” – informują organizatorzy festiwalu.

Festiwal to możliwość spotkania z gośćmi specjalnymi imprezy, którymi będą wybitni himalaiści, wśród nich: Denis Śrubko, Krzysztof Wielicki, Adam Bielecki, Dariusz Załuski, Adam Pustelnik, Artur Małek, Robert Szymczak oraz uczestnicy wyprawy „Mustang Art.&Climb Expedition”, czyli Eliza Kugler, Paulina Rettinger-Wietoszko, Krzysztof Gutteter i Piotr Mila.

Ramowy plan imprezy:

CZWARTEK, 28.11.2013
19:00 Konchok Yangphel „Tybet i nie tylko” – KAWIARNIA POŁUDNIK18, wstęp wolny

PIĄTEK, 29.11.2013
12:00 rozpoczęcie pracy Biura Festiwalowego – Dom Technika NOT
15:00 FILMY „The Hulk”, „First Round First Minute”, „Fly or Die”, „Down and Out and Under”, „The Hardest Moves” – sala teatralna NOT
16:00 „Statkiem, pieszo a może rowerem?” warsztaty Roberta Maciąga – Festiwal Młodego Podróżnika – sala „C” NOT – wstęp wolny
16:40 FILM „Autana”, „Nanga Parbat Tragedy – Przerwana Wyprawa – sala teatralna NOT
18:20 FILMY  „La Dura Dura”, „Honnold 3.0”, „Swiss Machine” – sala teatralna NOT
20:00 Uroczyste otwarcie Festiwalu – sala teatralna NOT
20:15 Spotkanie z Krzysztofem Wielickim – „Polski Himalaizm Zimowy” – sala teatralna NOT
21:45 Spotkanie z Adamem Bieleckim – sala teatralna NOT
23:00 Zakończenie dnia

SOBOTA, 30.11.2013
09:00 rozpoczęcie działania Biura Festiwalowego
10:00 rozpoczęcie działania Przedszkola Festiwalowego
10:00 FILM „Wyprawa na Everest”, „Mniam mniam plus extreme”, „Wolverine” – sala teatralna NOT
11:00 Prezentacja dokonań Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto – Andrzej Szymański – Kawiarnia Południk 18
11:40 FILMY „Origins: Obe and Ashima”, „Race for The Nose”, „Sketchy Andy”, „Ice Revolution”, „Project Dawn Wall” – sala teatralna NOT
13:00 „Szczyty Życia” prezentacja podopiecznych fundacji Pokonaj Raka – Kawiarnia Południk 18 – wstęp wolny
13:00 „Made In China” warsztaty Roberta Maciąga – Festiwal Młodego Podróżnika – sala „C” NOT – wstęp wolny
13:20 FILM „WideBoyz” oraz „Wideboyzski” – sala teatralna NOT
15:00 FILM „Cisza” – Kawiarnia Południk 18
15:00 Warsztaty Medycyny Górskiej – Robert Szymczak – sala teatralna NOT
16:00 „Ach te Indie” warsztaty Roberta Maciąga – Festiwal Młodego Podróżnika – sala „C” NOT – wstęp wolny
16:40 FILM „Into the Mind” – sala teatralna NOT
17:50 Spotkanie autorskie Zbigniew Piotrowicz – „Moje PaGÓRY” – klub NOT „Pierwsze Piętro”
18:20 FILM „Two on K2” oraz spotkanie – Dariusz Załuski – sala teatralna NOT
20:15 FILM „Cold” oraz spotkanie – Denis Urubko – sala teatralna NOT
22:00 Zakończenie dnia

NIEDZIELA, 01.12.2013
11:00 FILM „Art of Freedom”, „Artur Hajzer Subiektywnie” – Kawiarnia Południk 18
12:00 FILMY „Cascada”, „Petzl Rock Trip China” „Fine Line”  – sala teatralna NOT
13:00 Ewelina Domańska: projekt „Górami Polski – Moja Compostela” – Kawiarnia Południk 18
13:40 FILM „Pura Vida” oraz spotkanie z bohaterami – Robert Szymczak, Denis Urubko – sala teatralna NOT
14:00 Aleksandra Puchalska „Działalność Sopockiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego – w  podziemiach Polski i Europy.” Kawiarnia Południk 18
14:00 „Wielcy Odkrywcy” warsztaty Roberta Maciąga – Festiwal Młodego Podróżnika – sala „C” NOT – wstęp wolny
15:00 FILM „Vertical Sailing Greenland”,  „Walking of the Moon” – Kawiarnia Południk 18
15:20 Spotkanie z ADAMEM PUSTELNIKIEM – sala teatralna NOT
17:00 Premiera filmu „Mustang – Zaginione Królestwo” oraz spotkanie z członkami ekspedycji MUSTANG ART&CLIMB EXPEDITION 2013 Piotr Mila, Eliza Kugler, Paula Rettinger-Wietoszko, Krzysztof Gutteter – sala teatralna NOT
18:30 Spotkanie z Arturem Małkiem – sala teatralna NOT
20:00 Uroczyste zakończenie Festiwalu, ogłoszenie werdyktu publiczności, losowanie nagród – sala teatralna NOT
22:00 Zakończenie dnia

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.gdanskifestiwalgorski.pl

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *



strzałka do góry