Autor: Justyna Sekuła | 13 listopada 2012 |

10. Festiwal Górski w Krakowie

10. Festiwal Górski w Krakowie

Już za niecały miesiąc ruszy kolejna, jubileuszowa, edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego, uznawanego od lat za jeden z największych i najbardziej lubianych festiwali tego typu. Festiwal cieszy się ogromnych zainteresowaniem miłośników górskich klimatów – organizatorzy mają nadzieję, że również w tym roku sala Uniwersytetu Ekonomicznego będzie wypełniona po brzegi.

Przez trzy dni Festiwalu, który odbędzie się w dniach 7-9 grudnia, w Krakowie spotkać będzie można wielki alpinistyczny świat, do którego przynależą wybitne górskie osobowości, niestrudzeni podróżnicy i zdolni fotografowie. Ponadto odbędą się liczne pokazy filmowe, prelekcje, dyskusje, warsztaty oraz zawody sportowe – każdy będzie miał okazję znaleźć coś dla siebie.

Na scenie festiwalowej pojawi się czołówka polskich i światowych himalaistów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami. Wśród gości znajdzie się m.in. Amerykanin Steve House oraz Austriak Hansjörg Auer. Festiwal Górski jest świetną okazją do zobaczenia filmów z najwyższej, światowej półki oraz prześledzenia wyścigu w konkursie o międzynarodowe o Grand Prix KFG 2012. Jedną z atrakcji będą interaktywne kursy lawinowe oraz panele edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego wędrowania po górach. W czasie Festiwalu rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski w Boulderingu oraz odbędą się targi sprzętu i odzieży outdoorowe.

Z programem Festiwalu zapoznać można się na stronie organizatorów.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry