Autor: Alicja Szulborska | 23 grudnia 2012 |

2. edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej LAWINOWE ABC

2. edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej LAWINOWE ABC  						
		 | Fot: Lawinowe ABC / 
		Domena publiczna

 Wystartowała 2. edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „LAWINOWE ABC”, której celem jest promowanie takich zachowań zimą w górach, jak: zapoznawanie się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętność oceny zagrożenia lawinowego w terenie, posiadanie sprzętu lawinowego oraz wiedzy, jak go użyć w praktyce.

Druga edycja kampanii będzie trwała całą zimę, a jej głównymi celami są: profilaktyka lawinowa, edukacja górska, bezpieczna turystyka zimowa oraz zwiększenie zasięgu akcji w stosunku do poprzedniej edycji. Organizatorem jest Tatrzański Park Narodowy.

 Nasze motto brzmi: stale ucz się gór, a jeśli zdecydujesz się na samodzielne wyjście, to na każdym kroku sprawdzaj sytuację lawinową i podejmuj właściwe decyzje. Zabierz ze sobą sprzęt, którego działanie wcześniej poznałeś i którym potrafisz się posługiwać – czytamy na stronie organizatorów kampanii społecznej „LAWINOWE ABC”.

 Posiadanie sprzętu lawinowego nie upoważnia nikogo do przekraczania granic. Jeśli masz detektor, sondę, łopatkę lub plecak ABS, nie oznacza to, że możesz bezpiecznie wejść w teren bardziej niebezpieczny! Człowiek porwany przez lawinę – ze sprzętem czy bez – traci 50 proc. szans na przeżycie – dodają twórcy kampanii.

 Więcej szczegółów można znaleźć na stronie organizatora: http://www.lawinoweabc.pl

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry