Autor: Alicja Szulborska | 31 maja 2013 |

„Bieszczady w PRL-u 2” – promocja książki oraz pokaz slajdów Krzysztofa Potaczały

„Bieszczady w PRL-u 2” – promocja książki oraz pokaz slajdów Krzysztofa Potaczały  						
		 | Fot: Alicja Szulborska / 
		Domena publiczna

4 czerwca o godz. 18:00 w warszawskim Południu Zero odbędzie się spotkanie z bestsellerowym autorem Krzysztofem Potaczałą. W trakcie imprezy: pokaz slajdów wraz z opowieściami z czasów PRL i bieszczadzkimi anegdotami.

Krzysztof Potaczała wystąpi wspólnie z gościem specjalnym Markiem Przybylikiem, znanym ekspertem w tematyce PRL. Podczas wydarzenia odbędzie się promocja książki „Bieszczady w PRL 2”. Najnowsza książka Krzysztofa Potaczały to barwnie napisane reportaże pokazujące najodleglejszy zakątek Polski w czasach Polskiej Republiki Ludowej.
Prawdziwe historie i anegdoty opowiadają między innymi o pierwszych bieszczadzkich bazach studenckich i osadzie hipisów w Caryńskiem. Czytelnik znajdzie tu też opis niezwykłych dziejów pomnika generała Świerczewskiego oraz historię znanej Chaty Socjologa. Dowie się o kościele zbudowanym w jedną noc i cerkwi odbudowanej dzięki uporowi jednego człowieka. Kombinat drzewny „Ustianowa”: „wojskowe gospodarstwa rolne, plany stworzenia skansenowej wioski w Łopience i bombowa wizja towarzysza Gierka, wreszcie podróż pociągiem pod sowieckim nadzorem” to inne tematy tej bogato ilustrowanej archiwalnymi zdjęciami książki.
„Bieszczady w PRL-u” to barwne opowieści napisane żywym językiem. Świetna lektura dla każdego miłośnika Bieszczadów, historii lub reportaży.

Informacje o książce na stronie wydawnictwa: http://www.bosz.com.pl/books/390/Bieszczady-w-PRL-u-Czesc-2-Krzysztof-Potaczala/#opis

Krzysztof Potaczała – mieszka w Ustrzykach Dolnych. Zawodowo zajmuje się dziennikarstwem, od ponad roku jako wolny strzelec. W 2010 roku opublikował „KSU – rejestracja buntu” o historii ruchu punk w Ustrzykach Dolnych. Dostał za nią nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2012 wydał „Bieszczady w PRL-u”, a w 2013 kontynuację „Bieszczady w PRL-u 2”.

Miejsce: Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warszawa

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry