Autor: Justyna Sekuła | 7 listopada 2012 |

„Czerwony Kapturek pochodzi z Berlina” – Berlińskie Dni Bajki

„Czerwony Kapturek pochodzi z Berlina” – Berlińskie Dni Bajki  null

Berlińskie Dni Bajki, które odbędą się w dniach 8-25 listopada, będą funkcjonowały w tym roku pod hasłem „Czerwony Kapturek pochodzi z Berlina”. 23. edycja imprezy w całości poświęcona będzie Braciom Grimm, którzy w stolicy Niemiec spędzili 20 lat swojego życia i właśnie tutaj otworzyli swoje wydawnictwo. Wydawane przez nich bajki obchodzą swoje dwusetne urodziny!

Mali i duzi miłośnicy bajkowych postaci będą mieli okazję wziąć udział w licznych przedstawieniach teatralnych, warsztatach, filmach i koncertach, a także w tradycyjnym już jarmarku, który odbędzie się w dzielnicy św. Mikołaja.

Fanów podróży powinna zainteresować informacja o przecinającej Niemcy „Drodze Bajek” – liczącym sobie ok. 700 km szlaku turystycznym, który zaczyna się w rodzinnym mieście Grimmów, Hanau pod Frankfurtem i biegnie aż do Bremy, leżącej na północy kraju. Podczas wycieczki niezwykłym szlakiem zwiedzić można Muzeum Braci Grimm, znajdujące się na starówce w Steinau, miejsca akcji związanych z postacią Czerwonego Kapturla, a także średniowieczny zamek w Trendelburg, znany z bajki o Roszpunce i zamek Sobaburg, w którym pogrążona w śnie leżała Śpiąca Królewna.

Szlak przebyć można zarówno samochodem, jak i pociągiem, korzystając ze specjalnie w tym celu przygotowanej oferty turystycznej – uwzględnione w niej zostały indywidualne preferencje oraz czas, jakim dysponują turyści.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *



strzałka do góry