Autor: Alicja Szulborska | 12 maja 2013 |

„Czyste Góry Czyste Szlaki” 2013

„Czyste Góry Czyste Szlaki” 2013  						
		 | Fot: Alicja Szulborska / 
		Domena publiczna

 „Czyste Góry Czyste Szlaki” 2013 jest to cykl akcji ekologiczno-edukacyjnych, które prowadzi krakowski Klub Podróżników Śródziemie. W ramach projektu odbędzie się 8 spotkań turystyczno-edukacyjnych.

„Dołącz do grona dbających o przyrodę i czystość na górskich szlakach”- zapraszają do przyłączenia się do akcji „Czyste Góry Czyste Szlaki” 2013 jej organizatorzy.

Cykl akcji liczy 8 spotkań turystyczno-edukacyjnych o wymiarze ekologicznym. Pierwsze z nich odbyło się w dniach 20-21 kwietnia na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Kolejne z nich przewidziano na:

Maj – Karkonosze
Czerwiec – Beskidy, Gorce
Lipiec – Tatry

Sierpień – Babia Góra i pasmo Policy
Wrzesień – Pieniny, Bieszczady

W ramach projektu jego uczestnicy nie będą tylko sprzątali górskie szlaki, ale także uświadamiali turystów, dlaczego w górach nie ma koszy na śmieci oraz jakie wiążą się z tym niebezpieczeństwa.

„Czyste Góry Czyste Szlaki” to kontynuacja zeszłorocznych udanych akcji, których punktem kulminacyjnym były „Czyste Tary”. Tysiąc wolontariuszy posprzątało śmieci z tatrzańskich szlaków. Było to największe w historii sprzątanie Tatr. W trakcie jednego dnia zebrano ponad 1,5 tony śmieci.

„Serdecznie zapraszamy do udziału i wspierania wszelakiego wszystkich, którym nie jest obojętna czystość szlaków i przyrody nas otaczającej. Każda forma wsparcia, każda osoba włączająca się do akcji, każdy poniesiony papierek, każda forma promocji akcji jest na wagę złota. To wszystko jest dla nas” – piszą na swojej stronie organizatorzy.

Strona organizatora wydarzenia: http://www.klubpodroznikow.com/spotkania-i-zloty-podronikow/1487-czyste-goory-czyste-szlaki-2013

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry