Autor: Justyna Sekuła | 23 kwietnia 2013 |

Dubaj: plaże dla kobiet tylko w określone dni

Dubaj: plaże dla kobiet tylko w określone dni  						
		 | Fot: keithusc / 
		CC-BY-SA

Władze Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wprowadzają zmiany, dzięki którym miasto ma stać się bardziej przyjazne dla kobiet – jedną z nich jest zwiększenie liczby plaż oraz dni tygodnia, w których będą one dla nich dostępne bez żadnych przeszkód. W wyszczególnionych dniach na plaże nie będą miały wstępu mężczyźni i chłopcy powyżej czwartego roku życia. Decyzja władz ma zachęcić kobiety do aktywnego trybu życia i spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu.

Dniami, w których kobiety mogą korzystać z plaży w Jumeirah Beach Park są poniedziałki i środy, z kolei w Al Mumzar Beach Park – wtorki i niedziele. Dodatkowo, zarówno w jednym, jak drugim parku, zostały wydzielone specjalne strefy dla turystów: w Al Mumzar są to plaże nr 1,2 i 5, a w Jumeirah – lewa strona.

Zmianie nie uległy regulacje związane z plażowym dress-codem: oznacza to, że stroje kąpielowe i bikini można nosić jedynie na samych plażach, zabronione są natomiast w strefach piknikowych czy sportowych.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry