Autor: Alicja Szulborska | 19 lutego 2013 |

Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych

Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych  Domena publiczna

W piątek 22 II, w godz. 13:00 – 15:00 odbędzie się Forum Organizatorów Turystyki i Agentów Turystycznych o tematyce „Zabezpieczenia na rzecz klientów, a Turystyczny Fundusz Gwarancyjny”. Panel dyskusyjny odbędzie się w ramach IX Targów Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Organizatorem spotkania są Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Travel Trade Gazette, PZOT i OSAT.

Problem zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki to w obecnej chwili niewątpliwie jeden z najbardziej gorących tematów branży turystycznej. Toczy się dyskusja, jak powinno być zmienione prawo turystyczne, aby nie dopuścić do zjawisk jakie wystąpiły w 2012 r. Jakie zmiany należy dokonać w systemie zabezpieczeń , aby odbudować wizerunek biur podróży w Polsce oraz zaufanie klientów a jednocześnie nie wprowadzić destabilizacji na rynku usług turystycznych.

Organizatorzy Forum zapraszają do dyskusji i próby znalezienia odpowiedzi na pytania:

– czy uszczelnienie obecnego prawa wystarczy, aby rozwiązać problem zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki ? Jakie należy wprowadzić zmiany?

– czy i o ile należy podnieść gwarancje dla organizatorów turystyki?

– czy system zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki w Polsce winien być stworzony od podstaw ?

– czy jest konieczność wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia organizatorów turystyki w postaci Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i w jakim kształcie?

 Dyskusję poprowadzi Marek Traczyk.

Liczymy na Państwa głos w dyskusji oraz pomoc w wypracowaniu racjonalnych wniosków, które zostaną wykorzystane w procesie kształtowania prawa z zakresu zabezpieczeń finansowych organizatorów turystyki – zapraszają organizatorzy panelu dyskusyjnego.

Strona wydarzenia: http://www.mtl.lodz.pl/targi/234-xix-targi-regiony-turystyczne-na-styku-kultur/3280-seminaria-branzowe/forum-organizatorow-turystyki/

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry