Autor: Justyna Sekuła | 22 kwietnia 2013 |

Gdzie najczęściej latamy? Najpopularniejsze trasy lotnicze na świecie

Gdzie najczęściej latamy? Najpopularniejsze trasy lotnicze na świecie  						
		 | Fot:  MarinaAvila

Amadeus, dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, przygotował raport na temat najpopularniejszych tras lotniczych na świecie. Wynika z niego, że aż 7 z 10 wytypowanych znajduje się w Azji Wschodniej, a najwięcej pasażerów, 10 milionów, w ubiegłym roku latało na trasie Czedżu (Jeju) – Seul w Korei Południowej. Drugie miejsce zajęła trasa Sapporo – Tokio w Japonii z liczbą 8,2 milionów pasażerów, a zaraz za nią uplasował kierunek Rio de Janeiro – Sao Paulo w Brazylii (7,7 mln). 

Do ciekawostek zaliczyć można fakt, że 300 najpopularniejszych tras obsługiwanych jest przez 22% całego ruchu lotniczego na świecie. Liderem w temacie korzystania z tanich połączeń jest Europa, a najdynamiczniej rozwija się obecnie rynek lotniczy w Azji – liczba pasażerów 2012 roku wyniosła 787 milionów, co świadczy o wzroście aż o 9 proc. w porównaniu z rokiem 2011. W Europie w tym samym czasie z samolotów korzystało 680 milionów osób. Drugim po azjatyckim najszybciej rozwijającym się rejonem świata okazała się być Ameryka Łacińska. Ruch lotniczy w przeciągu ostatniego roku wzrósł o 6 proc. Razem w 2012 roku liczba pasażerów na całym świecie wyniosła prawie dwa i pół miliarda.

10 najpopularniejszych tras lotniczych na świecie:

1. Czedżu – Seul

2. Sapporo – Tokio

3. Rio de Janeiro – Sao Paulo

4. Pekin – Szanghaj

5. Melbourne – Sydney

6. Osaka – Tokio

7. Fukuoka – Tokio

8. Hongkong – Tajpej

9. Okinawa – Tokio

10. Kapsztad – Johannesburg

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry