Autor: redakcja | 28 stycznia 2016 |

Gdzie wybrać się na narty?

Gdzie wybrać się na narty?

Urlop zaplanowany, wolne dni wpisane do kalendarza a Ty wciąż nie wiesz dokąd pojechać? Biura turystyczne kuszą swoimi ofertami lecz wszystkie fotografie zimowych krajobrazów wydają Ci się równie piękne i decyzja jest jeszcze trudniejsza? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając kierunek podróży.

 

Wyjazd na ferie zimowe to niezaprzeczalnie jedno z najprzyjemniejszych wydarzeń. Górskie miejscowości co roku zachęcają turystów swoimi walorami, a zapaleni narciarze mogą przebierać w stosie atrakcyjnych ofert. Gdzie aktywny wypoczynek na pewno będzie udany? Przyjrzeliśmy się polskim miejscowościom.

W Polsce jest pięknie!

Mieszkamy w kraju, w którym możemy cieszyć się zarówno z wypoczynku nad morzem jak i w górach. W sezonie zimowym narciarze bardzo chętnie odwiedzają wiele niesamowitych miejscowości. Gdzie zimowy urlop będzie niezapomniany? Pod uwagę na pewno warto wziąć Czarną Górę, gdzie znajdziemy blisko 1600 metrów tras o różnych poziomach trudności. Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści znajdą tam tor odpowiedni dla siebie. Popularnością cieszy się również Szklarska Poręba, w której zaszaleć mogą zarówno narciarze jak i snowboardziści. Ci, którzy nie oszczędzają pieniędzy z pewnością zdecydują się na wyjazd w Tatry. Na 8000 metrów torów do całodziennego szusowania mogą liczyć wszyscy, którzy wybiorą Kasprowy Wierch. Trzeba się jednak liczyć z tłumami odwiedzających ale i niezapomnianymi widokami i atmosferą. W świetnej okolicy znajduje się miejscowość Zieleniec. Bliskie sąsiedztwo takich punktów jak Kudowa, Dusznik czy Polanica-Zdrój przyciąga turystów praktycznie przez cały rok. W tej sympatycznej mieścinie narciarze mogą spokojnie szusować na 24000 m torach oraz korzystać z 24 wyciągów. Trzeba zobaczyć to na własne oczy!

Kilka słów o bezpieczeństwie

Jak wiadomo bezpieczeństwo jest kluczową sprawą – na stokach należy więc poruszać się odpowiedzialnie i dbać nie tylko o siebie ale i o pozostałych uczestników ruchu. Należy odpowiednio dobrać sprzęt sportowy jak i zadbać o treningi personalne. Nie zapominajmy również o zakupie polisy narciarskiej. Warto zwrócić uwagę na oferty przeznaczone typowo dla miłośników białego szaleństwa. Takie oferuje np. Elvia (elvia.pl) – pakiet SKI oraz SKI PL. Dzięki niemu nie będziemy musieli martwić się o ubezpieczenie bagażu, sprzętu, NNW czy OC oraz o pokrycie kosztów leczenia i assistance z własnej kieszeni.

Podsumowując, nie musisz wyjeżdżać za granicę, by świetnie spędzić czas na stoku. W naszym kraju znajdziesz wiele ciekawych miejsc przeznaczonych dla narciarzy oraz snowboardzistów. Koszty takiego wyjazdu na pewno będą niższe od tych zagranicznych.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry