Autor: redakcja | 3 lutego 2013 | Artykuł sponsorowany

Greckie wakacje

Greckie wakacje  						
		 | Fot: Tilemahos Efthimiadis / 
		CC-BY-SA

Mimo pogłosek o kryzysie w tym państwie, przemysł turystyczny pozostał niezachwiany. Grecja, mimo swoich przejściowych trudności to wciąż kapitalne miejsce oferujące spragnionym wrażeń turystom masę atrakcji. To wciąż ulubiony kierunek wakacyjny wielu Polaków. I nie ma się czemu dziwić.

Warto przed samą wyprawą poczytać opinie o hotelach i wybrać ten, który swoim komfortem zagwarantuje nam udane i wolne od zbędnych trosk wakacje.
Grecja to kraj ciepłych i życzliwych ludzi, bardzo gościnnych. Właśnie w tym miejscu można przekonać się naocznie, jak wyglądała wczesna historia osiadłych tam Europejczyków. Zostawiła ona wiele śladów we wspaniałych miejscach. Dlatego warto dowiedzieć się jak wyglądały średniowieczne i nowożytne dzieje Grecji oraz podziwiać uroki dzikiej przyrody. Ewentualnie można również zdecydować się na wrażenia związane z górami, piaskiem i morzem.

Klimat śródziemnomorski powoduje, że na obszarach nizinnych lata są przeważnie bardzo gorące i suche. Całe szczęście, że jest on równoważony przez morską bryzę. Grecja to kraj, gdzie pogoda bywa bardzo łaskawa, jednakże temperatura potrafi czasem przekroczyć 40 stopni. Jest jednak na to remedium – podróż w regiony górskie, a tam już czeka zdecydowanie chłodniejszy klimat połączony z częstymi opadami.

Oczywiście sercem Grecji są Ateny i od Aten wszystko tak naprawdę się zaczyna. Grecka stolica leży na równinie, która łagodnie opada do morza. Ten sielankowy krajobraz urozmaicają trzy wzgórza, w tym Akropol. To wzgórze było kiedyś centrum życia religijnego. Oczywiście warto również przy okazji zobaczyć świątynie Ateny i Artemidy oraz mistrzowskie dzieło Fidiasza, czyli Partenon. W pobliżu znajduje się inne znane wzgórze – Aeropag. W starożytności Aeropag był siedzibą sądu. Nie można zapomnieć również o najlepiej zachowanej starogreckiej świątyni na świecie – doryckiej Agorze.

Nie wolno zapomnieć, że Grecja to nie same wykopaliska archeologiczne, ale również wspaniały morski klimat, przepiękne góry i tuziny innych miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić. Zawsze można wybrać plażowanie, choć również należy pamiętać o tym, że plaże w sezonie są bardzo zatłoczone. Na szczęście zawsze można jednak liczyć na dzikie plaże.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry