Autor: Alicja Szulborska | 14 stycznia 2013 |

I Festiwal Podróżniczy na WNoZ w Sosnowcu

I Festiwal Podróżniczy na WNoZ w Sosnowcu  Domena publiczna

W dniach 15-17 stycznia odbędzie się I Festiwal Podróżniczy WNoZ, którego organizatorem jest Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Wśród gości znajdują się: Martyna Wojciechowska, Mieczysław Bieniek, Aleksandra Dzik, Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty” oraz studenci, którzy udowodnią, że można podróżować tanio.

„Szerzenie miłości do podróży, poznawania nowych zakątków, zarówno naszego kraju, jak i świata oraz wykrzesania w sobie pasji na całe życie, gdyż „człowiek bez pasji, to człowiek bez celu”. Przez trzy dni festiwalu uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach, aby w dniu zakończenia Festiwalu zostać nagrodzonym rozmaitymi nagrodami i upominkami” – tak piszą o idei festiwalu jego organizatorzy.

W ramach I Festiwalu Podróżniczego WNoZ w Sosnowcu przewidziane są następujące konkursy: Żurnalista Festiwalu – konkurs na najlepszy opis własnej, odbytej podróży;  Prelegent Festiwalu – dla studenta, którego prelekcja zostanie nagrodzona przez publiczność oraz Fotograf Festiwalu – dla najlepszego reportażu fotograficznego z podróży.

Plan festiwalu:

15 I – Oficjalne Otwarcie Festiwalu + prelekcje studentów
16 I – Mieczysław Bieniek + Fundacja „Poza Horyzonty”
17 I – Oficjalne Zamknięcie Festiwalu + nagrodzenie zwycięzców konkursów + Martyna Wojciechowska + BusemPrzezŚwiat + Aleksandra Dzik

 Strona I Festiwalu Podróżniczego na WNoZ w Sosnowcu: http://www.facebook.com/FestiwalWNoZ/info

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry