Autor: Alicja Szulborska | 13 stycznia 2013 |

„Łemkowskie dusze” – audycja „Za Horyzontem”, 13 I godz. 19:00 w Radio Wnet

„Łemkowskie dusze” – audycja „Za Horyzontem”, 13 I godz. 19:00 w Radio Wnet  Domena publiczna

Dziś o godz. 19:00 na antenie Radio Wnet będzie można wysłuchać audycji „Za Horyzontem”. Dzisiejszy temat to „Łemkowskie dusze”.

 „Miejsca nieskażone telewizyjną cywilizacją, niezrozumiały język, cerkiewne banie na łagodnych zboczach gór… Brzmi egzotycznie? Nic bardziej mylnego.  W naszych egzotycznych podróżach szukamy ucieczki od codzienności, czegoś pierwotnego, wręcz dzikiego. Nie trzeba jednak podróżować za przysłowiowe  oceany, żeby doświadczyć czegoś autentycznego i osobliwego. Polski Beskid Niski nie podporządkował się turystycznym trendom. Zamiast wyciągów narciarskich, kiosków z pamiątkami i hoteli spotkamy tu przydrożne krzyże, drewniane cerkwie i łemkowskie hyże. A to w dużej mierze dzięki Łemkom – grupie etnicznej, której historia ściśle związana z akcją „Wisła” żyje w duszach mieszkańców Łemkowszczyzny po dziś dzień” – czytamy na stronie audycji.

 Audycji „Za Horyzontem” możemy wysłuchać na antenie Radio Wnet, które powstało z myślą o stworzeniu mediów prawdziwie publicznych. Jest to interaktywny multimedialny portal społecznościowy i radio internetowe.

Więcej na stronie: http://www.radiownet.pl/strony/informacje_o_projekcie#/publikacje/lemkowskie-dusze-audycja-1301

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry