Autor: Alicja Szulborska | 15 grudnia 2013 |

Me, bikeself & Kamchatka: no place too far” – prelekcja Kamili Kielar z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

Me, bikeself & Kamchatka: no place too far” – prelekcja Kamili Kielar z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.  						
		 | Fot: www.muzeumrzemiosla.pl / 
		Domena publiczna

W poniedziałek 16 grudnia o godz. 18:00 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie odbędzie się prelekcja Kamili Kielar pt. „Me, bikeself & Kamczatka: no place too far”. Wyprawa, o której opowie była kontynuacją projektu „Najdalszy zachód, najdalszy wschód”, który ozpoczął się samotnym przejechaniem rowerem Alaski w zeszłym roku. Podróżniczka zakładała samotne przebycie Kamczatki na rowerze oraz roweroautostopem. Wydarzenie to kolejna odsłona Krośnieńskich Spotkań z Podróżnikami.

„Zamierzała dotrzeć w ten sposób nie tylko do różnych miejsc, ale także do serc Rosjan. Powiedzieć, że cel wyprawy został zrealizowany, to za mało. Połączenie roweru jako środka transportu razem z podróżowaniem w pojedynkę oraz znajomością rosyjskiego umożliwiło jej znacznie więcej, niż mogła zaplanować. Przez miesiąc wyprawy łowiła z rybakami nad Morzem Ochockim, wjechała rowerem do base campu pod wulkanem, stała się częścią społeczności Ewenków, nawet prawie wyszła za kamczackiego myśliwego. Dotarła do samego końca półwyspu, jadła oczy ryby i to, co znalazła w lesie. Weszła do wnętrza czynnego wulkanu, fotografowała cmentarzysko bezimiennych statków i zamieszkała w letniej rezydencji mafijnej. Na spotkanie zapraszamy 16 grudnia 2013 roku, na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami” – informują organizatorzy. 

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Spotkania odbywają się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Krosna.

Patronami medialnymi są: Polskie Radio Rzeszów, portale: Odyssei.com, AktywnyOdpoczynek.info, ImprezyPodróżnicze.pl, Krosno24.pl, a także portal i telewizja tvPodkarpacie.pl.

Kamila Kielar – miała być arabistą, bo wydawało jej się, że lubi ciepło. Na szczęście zdarza się i tak, że studia jednak czegoś uczą i gdy przypadkiem wylądowała na fińskim uniwersytecie odkryła, że jednak tereny subpolarne są bezdyskusyjnie najfajniejsze na świecie. Najważniejsze projekty podróżnicze, w jakich brała udział to Afryka Nowaka (dwa etapy) oraz samotne podróże rowerowe w poprzek całej Alaski i Kamczatki. Ma na koncie 6 kontynentów oraz 60 krajów.

Miejsce: Piwnica PodCieniami, u. Rynek 5, Krosno 
Strona organizatora wydarzenia: http://www.muzeumrzemiosla.pl

 

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry