Autor: Alicja Szulborska | 8 marca 2013 |

Międzynarodowe Targi Turystyczne MTT

Międzynarodowe Targi Turystyczne MTT  						
		 | Fot: Alicja Szulborska / 
		Domena publiczna

Już wkrótce Hala Stulecia we Wrocławiu zamieni się w raj dla miłośników podróży. W dniach 5-7 kwietnia Dolnoślązacy wezmą udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych. To już piąta, jubileuszowa edycja.

Gościem specjalnym targów będzie Beata Pawlikowska – pisarka, felietonistka, prezenterka radiowa, ilustratorka, fotograf, a podróżniczka z zamiłowania. Znana m.in. z audycji Świat według Blondynki (Radio Zet), z programu Zagadkowa Blondynka (TVP2) oraz serii książek Blondynka w… opisujących podróże do najdalszych zakątków świata, m.in. na Bali, do Amazonii, Australii i w Himalaje. Mówi, że nie liczy, w ilu miejscach była. Ważne jest tylko to, czego wtedy doświadczyła. Prawdopodobnie jako pierwsza kobieta przeszła przez „najbardziej malaryczną dżunglę świata” – Darien na pograniczu Panamy i Kolumbii.

Wierni fani Festiwalu Podróżników i w tym roku nie będą zawiedzeni. Organizatorzy zaprosili podróżników-entuzjastów, którzy swoimi opowieściami przeniosą słuchaczy w najodleglejsze zakątki kuli ziemskiej. Nie wiedzą Państwo, jak podróżować z dzieckiem? – pomoże Anna Albot z Rodzina bez granic. Marzą Państwo o dalekich wyprawach, ale ograniczeniem jest zasobność portfela? – pasjonaci z Busem przez świat i Autostopem ku wolności podpowiedzą, jak to pogodzić.

Fani wspinaczki wysokogórskiej spotkają się z Olgą Morawską, żoną tragicznie zmarłego polskiego himalaisty Piotra Morawskiego. Opowie ona o swojej miłości do podróży oraz o działalności fundacji „Nagle sami”, która pomaga osobom po stracie bliskich.

 Znakomici fotografowie: Adam Chara i Krzysztof Bielatowski w ramach warsztatów Akademii Nikona zdradzą tajniki swojej pracy. Będą mówić o fotografii w podróży i sztuce street foto. Zdjęcia w Państwa domowej galerii już nigdy nie będą takie same!

 Doskonałą atrakcją będą też warsztaty survivalu. Ich uczestnicy na pewno w przyszłości poradzą sobie z rozpaleniem ognia bez użycia zapałek i zapalniczki – nie tylko w dziczy, ale także na grillu u znajomych. A może planują Państwo wakacje w egzotycznych miejscach? Z pewnością warto wziąć udział w konferencji na temat chorób tropikalnych i dowiedzieć się, jak im zapobiegać, gdzie i czym się szczepić.

Najmłodsi też nie będą się nudzić. Planetarium Bajkonur odkryje i wyjaśni zagadki kosmosu. Przyjadą też „prawdziwi” Indianie i kowboje. Jack’s City przeniesie nas na szalony Dziki Zachód – będzie rodeo, dojenie krowy, rzut lassem i płukanie złota. Dzieci, a także ich rodziców ucieszy na pewno wspólne wycinanie łowickich wzorów i tworzenie pięknych kwiatowych bukietów. Nie zabraknie także niezwykłych eksperymentów, które przygotuje wrocławskie Humanitarium. Najmłodsi dowiedzą się, jak funkcjonuje nasze ciało i umysł.

Międzynarodowe Targi Turystyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Poprzednia edycja była ogromnym sukcesem – Halę odwiedziły tysiące uczestników. Także w tym roku nie zabraknie wystawców z całego świata i niesamowitych atrakcji!

Godziny otwarcia targów:

Piątek, 5 kwietnia: 10:00 – 17:00
Sobota, 6 kwietnia: 10:00 – 18:00
Niedziela, 7 kwietnia: 10:00 – 17:00

Strona organizatora: www.mttwroclaw.pl oraz www.facebook.com/mttwroclaw

 

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry