Autor: Justyna Sekuła | 14 lutego 2013 |

Modlin zamknięty nawet do stycznia 2014

Modlin zamknięty nawet do stycznia 2014  						
		 | Fot: ultreia / 
		CC BY

Stacja TVN CNBC dotarła do informacji o tym, że lotnisko w Modlinie pozostanie zamknięte dla dużych pasażerskich samolotów nawet do stycznia 2014 roku. Powodem jest przewidywany zakresem prac naprawczych, które wykonawca pasa startowego, firma ERBUD, będzie musiała przeprowadzić.

Termin zakończenia prac wydłuży się ze względu na wybór innej metody naprawy drogi startowej. Dariusz Grzeszczak, członek Zarządu ERBUD-u poinformował, że metoda ta jest o 3 miesiące dłuższa od tej, którą zaproponował wykonawca drogi startowej.

Można się spodziewać, że zarówno Wizz Air, jak i Ryanair, najpopularniejsze w Polsce niskokosztowe linie, przedłużą swoją obecność w Porcie Chopina.

Przypominamy, że o zakazie użytkowania dwóch betonowych fragmentów pasa startowego Lotniska w Modlinie zadecydował Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Warszawie, Jaromir Grabowski, który zwrócił uwagę na kwestie bezpieczeństwa. „Istnieje obawa, że będą kolejne odpryski betonu, a ponadto niektóre miejsca, które zostały naprawione nie dają gwarancji, że ubytki znów się nie pojawią” – powiedział.

22 grudnia 2012 r. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego cofnął pozwolenie na użytkowanie dwóch betonowych fragmentów pasa startowego.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry