Autor: Justyna Sekuła | 12 lutego 2013 |

Most Zakochanych w Tarnowie

Most Zakochanych w Tarnowie  CC BY

„Mosty zakochanych”, na których pary wieszają kłódki symbolizujące miłość do końca życia stają się coraz popularniejszą atrakcją turystyczną. Do grona miast mogących pochwalić się takim miejscem dołączył w sobotę Tarnów. „Ścieżka zakochanych” przebiega nad potokiem Wątok, a sam most łączy ulicę Szewską z ulicą Przesmyk. Projekt zapoczątkowany został przez stowarzyszenie Kanon i realizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta i lokalnymi firmami.

Koordynator projektu „Zakochani w Tarnowie”, Dariusz Snopkowski, wyjaśnia: „Chcemy rozpocząć w Tarnowie zwyczaj zawieszania kłódek na moście. Każde z większych miast już takie mosty posiada. W Tarnowie jeszcze takiego nie było, więc było naturalną rzeczą, że ten pomysł przyszedł nam do głowy”.

Most Zakochanych stanowi integralną część odrestaurowanych bulwarów ciągnących się wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej, które są obecnie wizytówką miasta. Ścieżka dla zakochanych prowadzi przez najbardziej wyjątkowe i urokliwe miejsca w Tarnowie, tak, by spacerujący tędy mieszkańcy i turyści poczuli niezwykły klimat.

Projekt „Zakochani w Tarnowie” potrwać ma trzy lata. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców oraz podróżnych na nowe zwyczaje i rytuały pojawiające się w różnych zakątkach świata. Organizatorzy liczą na to, że dzięki temu Tarnów zyska na atrakcyjności jako miejsce odwiedzane przez bliskich sobie ludzi.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry