Autor: Justyna Sekuła | 16 kwietnia 2013 |

Najlepsze ośrodki narciarskie w Alpach

Najlepsze ośrodki narciarskie w Alpach  						
		 | Fot: nonanet, Justyna Sekuła / 
		CC-BY-SA

Koniec sezonu zimowego to czas podsumowań i analiz. Dokonał ich również serwis EuropeMountains.com, skupiający wokół siebie amatorów białego szaleństwa. Pod uwagę zostało wziętych ponad 70 alpejskich kurortów – użytkownicy oceniali m.in. atrakcyjność regionu dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu umiejętności, warunki śniegowe, trasy, jak również organizację transportu i atrakcje pozanarciarskie, takie jak np. możliwość wieczornej zabawy.

Wyłonionych zostało siedem ośrodków, które uznane zostały za najlepsze w poszczególnych kategoriach. I tak: Bormio, Chamonix Mont Blanc i Paradiski okazało się być idealne dla rodzin; lodowiec Sestriere, Espace Killy i St. Anton am Arlberg – wymarzone do jazdy poza trasami; Val di Fassa, Espace Killy oraz DavosKlosters – posiadające najlepiej przygotowane trasy.

Michał Włodarski, project manager w EuropeMountains.com, komentuje: „Na uwagę zasługuje dopiero trzecie miejsce Paradiski, tzw. regionu z probówki, w którym praktycznie nie trzeba korzystać ze środka transportu, aby dostać się do wyciągów. Bormio i Chamonix to tradycyjne miejscowości, a jednak nie przeszkadza to rodzinom wysoko je oceniać”.

Zestawienie ma pomóc użytkownikom serwisu w decyzjach, gdzie wolny czas spędzać w tegorocznym sezonie zimowym.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry