Autor: Justyna Sekuła | 20 lutego 2013 |

Obowiązkowe miejsćówki w TLK od marca

Obowiązkowe miejsćówki w TLK od marca  						
		 | Fot: eisenbahner / 
		CC BY

Od 3 marca we wszystkich pociągach TLK (Twoje Linie Kolejowe) wprowadzone zostaną obowiązkowe miejscówki w drugiej klasie – nie oznacza to jednak, że bez ich rezerwacji nie uda nam się podróżować. Dobrą wiadomością jest to, że będą one bezpłatne. Nie zmienia się nic w kwestii miejscówek w pierwszej klasie. Rezerwując miejsce nadal dopłacać będziemy 3zł. W tym momencie obowiązkowa rezerwacja występuje we wszystkich pociągach PKP Intercity oraz Express i Express Intercity – koszt miejscówki to 13 zł.

„Dziennik Gazeta Prawna”, któremu udało się dotrzeć do tych wiadomości, uważa zaproponowane rozwiązanie za korzystne dla pasażerów – dzięki obowiązkowym miejscówkom, nie będą musieli martwić się, że podróż przebiegnie w niekomfortowych warunkach.

Czy pomysł TLK sprawi, że pociągi zaczną być mniej zatłoczone? Co w przypadku, gdy wyprzedane zostaną wszystkie miejscówki? Czy w takiej sytuacji przewoźnik zacznie sprzedawać bilety bez prawa do miejsca?

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry