Autor: Alicja Szulborska | 13 czerwca 2013 |

Otwarcie wystawy eksponatów z prelekcją kpt. Józefa Gawłowicza pt. „Sztuka Islamu”

Otwarcie wystawy eksponatów z prelekcją kpt. Józefa Gawłowicza pt. „Sztuka Islamu”  						
		 | Fot: Centrum Promocji Dialogu w Janikowie / 
		Domena publiczna

W najbliższą niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00 w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie odbędzie się otwarcie wystawy eksponatów połączone z prelekcją kpt. Józefa Gawłowicza pt. „Sztuka islamu”.

Główną atrakcją niedzielnego spotkania w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie będzie ekspozycja „Sztuka Islamu” z kolekcji kpt. Józefa Gawłowicza. Wśród eksponatów widzowie zobaczą bogato zdobione naczynia metalowe, białą broń, lampy, biżuterię, dywany modlitewne, sztylety i wiele innych.

Józef Gawłowicz – polski kapitan żeglugi wielkiej, pisarz marynista, przewodniczący szczecińskiego koła Związku Literatów Polskich. W 1976 ukończył Wydział Nawigacyjny Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Dowodził wieloma statkami polskimi i pod obcymi banderami m.in. w Hongkongu i Arabii Saudyjskiej – gdzie ma wielu przyjaciół i skąd przywoził eksponaty do kolekcji „Sztuka Islamu”. Wykładał astronawigację na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. W latach 1963-1989 był tajnym kurierem paryskim Kultury do Polski. Publikował w Kulturze pod pseudonimami: Adam Tukubar (Chińskie wycieczki), Paweł Sowa (Pamiętnik znaleziony w Bochni), Sindbad Żeglarz (Hawana, czyli traktat o kontrabandzie).

Miejsce: Centrum Promocji Dialogu, ul. 1-ego Maja 8, Janikowo
Wstęp wolny

Strona wydarzenia: http://www.centrum.janikowo.eu/otwarcie-wystawy-eksponatow-kpt.-jozefa-gawlowicza-16.06.2013r.-godz.-15-00,336.html

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry