Autor: Justyna Sekuła | 13 marca 2013 |

Pieniądze na imprezy promujące walory regionu kujawsko-pomorskiego przyznane

Pieniądze na imprezy promujące walory regionu kujawsko-pomorskiego przyznane  						
		 | Fot: Polska Zielona Sieć / 
		CC BY

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki, podkreśla, że jest ono miejscem idealnym do uprawiania turystyki, rekreacji i rodzinnych wypraw. Inicjatywy związane z promocją regionu wspierane są przez samorząd województwa – wyłonił on niedawno 40 tegorocznych przedsięwzięć i imprez związanych z upowszechnianiem turystyki i krajoznawstwa, które będą dotowane z jego budżetu.

O wsparcie w organizowanym konkursie ubiegały się towarzystwa turystyczno-krajoznawcze, stowarzyszenia, fundacje oraz kluby turystyczne i sportowe. Przy wyborze zwycięzców brano pod uwagę mi.n. przedsięwzięcia cykliczne, a pieniądze przydzielone zostały m.in. rajdom pieszym i rowerowym, spływom kajakowym, konkursom oraz imprezom turystyczno-krajoznawczym o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

Jakich imprez możemy się spodziewać?

Wśród projektów, które otrzymają dotację znalazły się m.in.: Rajd Sapera, Zlot Miłośników Pojezierza Brodnickiego, Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy, Młodzieżowa Akademia Kajakowa, Rajdy Młodego Turysty, 7. Ogólnopolski Zlot Rowerowy, konkurs „Odkryj nowe oblicze Krajny” oraz Ogólnopolski Zlot Turystów Jesień na Pałukach.

Wartość dofinansowania przeznaczonego na realizację wszystkich projektów to łącznie 120 tysięcy złotych. Kolejne 30 tysięcy złotych urząd marszałkowski ma rozdysponować już poza konkursem. Część pieniędzy zostanie wydana także na odnowienie oznakowania szlaków turystycznych w województwie.  

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry