Autor: Justyna Sekuła | 9 kwietnia 2013 |

Pierwszy całoroczny stok narciarski powstanie w Muszynie

Pierwszy całoroczny stok narciarski powstanie w Muszynie  						
		 | Fot: Ffolas / 
		CC-BY-SA

Ci, którzy marzą o całorocznym, krytym stoku narciarskim, być może niebawem doczekają się spełnienia swoich pragnień – w Muszynie, miejscowości położonej w województwie małopolskim, planowana jest budowa pierwszego takiego obiektu w Polsce. Wytypowane zostały już dwie góry z trasami narciarskimi o długości 600 metrów, które można by przykryć dachem. Przewidywana jest także rynna dla snowboardzistów.

Udziałem w inwestycji zainteresowani są Holendrzy i Rosjanie, którzy chcieliby wybudować trzy trasy narciarskie, a także lodowisko, park przygody oraz bazę hotelowo-gastronomiczną.

Jan Golba, burmistrz Muszyny, podkreśla, że inwestycja jest bardzo dobrym pomysłem, na którym skorzysta nie tylko region, ale również cały kraj, z uwagi na to, że całoroczny stok narciarski na pewno będzie dużą atrakcją turystyczną. Pomysłodawcy projektu liczą, że na jego realizację uda się pozyskać dofinansowanie od województwa małopolskiego. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że budowa krytego stoku to wydatek rzędu od 300 do nawet 450 milionów złotych.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry