Autor: Alicja Szulborska | 12 maja 2013 |

Slajdowisko „Tryptyk islandzki – Islandia 2010”

Slajdowisko „Tryptyk islandzki – Islandia 2010”  						
		 | Fot: Alicja Szulborska / 
		Domena publiczna

31 maja o godz. 19:00  Zamojski Klub Podróżników „Śródziemie” zaprasza do restauracji „Klemens” w Szczebrzeszynie na slajdowisko pt. „Tryptyk islandzki – Islandia 2010”. Gośćmi spotkania będzie grupa ekspedycyjna Wazari Team Polska Szymon Gontarz, Grzegorz Gontarz i Piotr Zaśko.

Nietypowe przedsięwzięcie zrealizowane na wyspie lodu i ognia. Kilkutygodniowy trawers trójki śmiałków przez wnętrze Islandii – ze wschodu na zachód – wykonany w stylu alpejskim oraz bez wsparcia z zewnątrz. Zakończony sukcesem, stał się pierwszym trawersem wyspy przez Interior i lodowce Vatnajökull i Hofsjökull, przez które wyznaczono dwie nowe drogi. Wyzwanie, którego realizacja wymagała ogromnego wysiłku fizycznego ze zmaganiem z trudnym terenem, lodem, śniegiem, szczelinami, wodą, nieujarzmionymi lodowcowymi rzekami, wiatrem, wulkanami i ponad 300 kilogramowym ekwipunkiem, który był niezbędny do samodzielnego pokonania wyznaczonej trasy.

Miejsce: Szczebrzeszyn, ul. Słodka 1, Restauracja „Klemens”
Strona organizatora: http://restauracjaklemens.pl/slajdowiska-podr%C3%B3%C5%BCnicze/najbli%C5%BCsze-slajdowiska/

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry