Autor: Justyna Sekuła | 26 lutego 2013 |

Titanic II wyruszy w rejs w 2016 roku

Titanic II wyruszy w rejs w 2016 roku  						
		 | Fot:  Elsie esq / 
		CC BY

Kultowy i znany na całym świecie Titanic doczeka się swojej repliki – w chińskiej stoczni Jinling powstaje Titanic II. Australijski inwestor, miliarder Clive Palmer, zapowiada, że statek wyruszy w swój dziewiczy rejs z Southampton do Nowego Jorku w 2016 roku. Trasa ta jest dokładnie tą samą, na której ponad sto lat temu oryginalny Titanic zderzył się z górą lodową. Zginęło wtedy 1523 pasażerów.

Piersi chętni już zgłaszają się na rejs. Przedstawiciele Palmera ujawnili, że niektórzy bogaci Amerykanie są skłonni zapłacić nawet milion dolarów za miejsce na statku podczas inauguracyjnego rejsu.

Titanic II ma z zewnątrz wyglądać identycznie jak pierwszy, w planach jest również odtworzenie części jego wnętrz. Statek, którego długość wynosiła będzie 270 metrów, a wysokość 53 metrów, zostanie wyposażony w najnowsze systemy nawigacyjne i komunikacyjne oraz nowoczesny sprzęt ratunkowy – historia lubi się powtarzać. 840 kabin zapewni miejsca dla 2400 pasażerów i 900 członków załogi.

Kolejne szczegóły dotyczące Titanica II zostaną ujawnione na zapowiedzianej na 2 marca konferencji prasowej.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry