Autor: Justyna Sekuła | 29 stycznia 2013 |

W Egipcie znów niespokojnie

W Egipcie znów niespokojnie  						
		 | Fot: archer10 (Dennis) / 
		CC-BY-SA

Prezydent Egiptu, Mohammed Mursi, ze względu na zamieszki, które miały miejsce w ostatnich dniach ogłosił stan wyjątkowy w trzech północnych prowincjach położonych nad Kanałem Sueskim – Port Saida, Ismailia i Suez. Przez najbliższy miesiąc obowiązywać ma również godzina policyjna, która trwała będzie od godziny 21 do 6 czasu lokalnego.

W związku z zaistniałą sytuacją polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat ostrzegawczy, w którym odradza zarówno indywidualne, jak i grupowe wyjazdy do egipskich miast, jednak „uznaje za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli wyjazdy zorganizowane do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym”.

Pełna treść komunikatu MSZ brzmi następująco:

„W związku z trwającymi i planowanymi na najbliższe dni demonstracjami w Kairze i w innych miastach Egiptu oraz powtarzającymi się incydentami powodującymi znaczne utrudnienia w poruszaniu się po niektórych rejonach Egiptu i potencjalnie zagrażającymi bezpieczeństwu turystów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza wszelkie wyjazdy indywidualne i grupowe poza ośrodki turystyczne na terenie Egiptu.

W związku z wprowadzonym z dniem 28 stycznia br. na okres 30 dni stanem wyjątkowym w miejscowościach położnych nad Kanałem Sueskim (Port Said, Suez i Ismailia), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróży do tych miejscowości w okresie obowiązywania stanu wyjątkowego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych jednocześnie uznaje za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym”.

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry