Autor: Alicja Szulborska | 20 stycznia 2013 |

Wielkie otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku

Wielkie otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku  Domena publiczna

Już 29 I o godz. 13:00 na polanie Chotarz odbędzie się „Wielkie otwarcie narciarskich tras biegowych w Kościelisku. Piknik z Olimpijczykami”. Wśród gości pojawi się piosenkarz Stanisław Karpiel Bułecka oraz aktor Krystian Wieczorek.

Z Kościeliska wywodzi się ponad trzydziestu olimpijczyków, którzy otworzą nową, 10 km trasę biegową. Przewidziano ognisko, przy którym będzie można się dowiedzieć jak wyglądały dawniej biegi narciarskie, zobaczyć sprzęt z dawnych lat oraz posłuchać opowieści o startach w zimowych igrzyskach olimpijskich. Odbędzie się także chrzest ratraku.

W trakcie otwarcia nowej trasy biegowej w Kościelisku będzie można spotkać się z olimpijczykami, m.in. z: Józefą Czerniawską, Marią Gąsienica Bukowa- Kowalską, Kazimierzem Długopolskim czy Stanisławem Szczepaniakiem. Ze znanych osobistości pojawią się piosenkarz Stanisław Karpiel Bułecka oraz aktor Krystian Wieczorek. Spotkamy także wieloletniego komandora „Biegu” Piastów Juliana Gozdowskiego.

Trasy w Kościelisku powstały dzięki współpracy członków Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko oraz przy wsparciu Wójta Gminy Kościelisko.

Kościelisko jest piękną i malowniczą wioską podhalańską położoną w Rowie Podtatrzańskim, w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. W latach 1973-1977 miejscowość była siedzibą gminy Kościelisko-Witów, obecnie Gminy Kościelisko. Dziś w jej skład wchodzą: Witów oraz Dzianisz. Kościelisko to nie tylko trzy wsie podhalańskie. Na jej terenie leży spora część Tatr Zachodnich.

 Więcej informacji: http://www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry