Autor: Alicja Szulborska | 20 grudnia 2013 |

Z cyklu „Slajdowisko Przy Kawie”: „Kirgistan – W sercu Niebiańskich Gór”

Z cyklu „Slajdowisko Przy Kawie”: „Kirgistan – W sercu Niebiańskich Gór”  						
		 | Fot: Andrzej Hładij

19 stycznia 2014 roku o godz. 18:00 w krakowskiej Kawiarni Cudowne Lata odbędzie się spotkanie podróżnicze pt. „Kirgistan, w sercu Niebiańskich Gór – Tien Szan”. Gościem wieczoru będzie podróżnik z Krakowa – Andrzej Hładij. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Slajdowisko Przy Kawie” 

„Znajdujące się w Azji Centralnej góry Tien-Szan (po polsku Niebiańskie Góry) to jedno z największych pasm górskich na Ziemi. Podczas slajdowiska zobaczymy zdjęcia z tygodniowego trekkingu w najwyższą partię tych gór, czyli wzdłuż lodowca Inylczek Południowy do Chan Tengri Base Camp, który położony jest u podnóża najwyższych szczytów Tien Szanu wznoszących się na wysokość ponad 7000 m n.p.m. Prelekcja będzie okazją do podziwiania niezwykle efektownych widoków górskich, a także poznania położonego trochę na uboczu głównych szlaków, Kirgistanu. Będzie także okazją do zadawania pytań związanych z przygotowaniami, logistyką czy innymi elementami odbytej wyprawy” – informuje organizator wydarzenia.

Andrzej Hładij – jest absolwentem Politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od dzieciństwa jego pasją są podróże i góry. Odwiedził większość krajów Europy, a także USA, Indie, Nepal, Uzbekistan, Kaukaz, Syberie. Szczególnie zafascynowany jest terenami byłego Związku Radzieckiego. Interesuję się nie tylko odległymi rejonami świata i od kilku lat aktywnie działa na rzecz promocji Kleparza oraz Garbar. W ramach „Stowarzyszenia Krakowska Florencja” m.in. współorganizował cykliczną imprezę „Odkrywamy Kleparz i Garbary” oraz brał udział w przygotowywaniu przewodników po tych rejonach Krakowa. 

Kawiarnia Cudowne Lata – to kawiarnia z 15-letnią tradycją, przypominająca swą nazwą znany sprzed lat serial i również wprowadzająca nostalgiczny nastrój. Ciepłe wnętrze i atmosfera starego Krakowa to niezmienne elementy tego magicznego miejsca, w którym wskazówki odliczają tylko cudowne chwile.

Miejsce: Kawiarnia Cudowne Lata, ul. Garncarska 5, Kraków

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/419530724842675/?ref=22

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry