Autor: Alicja Szulborska | 23 marca 2013 |

Z cyklu „Wieczory Międzynarodowe” – „Królestwo Kambodży”

Z cyklu „Wieczory Międzynarodowe” – „Królestwo Kambodży”  						
		 | Fot: Alicja Szulborska / 
		Domena publiczna

 10 IV o godz. 18:00 w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie będzie można wziąć udział w „Wieczorze Międzynarodowym” pt. „Królestwo Kambodży”. Gośćmi honorowymi spotkania będą Felicja Bliska oraz Bartosz Malinowski.

„Cud świata. Ten największy na świecie kompleks świątynny był między IX a XV wiekiem stolicą wspaniałego Imperium Khmerskiego. W XI wieku liczący milion mieszkańców Angkor to największe miasto ówczesnego świata. Z niewyjaśnionych do dzisiaj przyczyn w XV wieku miasto zostało całkowicie wyludnione. Opuszczone przez jego mieszkańców i na kilkaset lat zapomniane zostało ponownie odkryte w 1860 roku przez francuskiego przyrodnika Henriego Mouhota, który podczas swoich podróży natknął się na wspaniałe ruiny zagubione w środku dżungli i oddał je ponownie światu. Ilekroć powracam do Angkoru jestem pod wielkim wrażeniem tego potężnego kompleksu zaszytego głęboko w dżungli” – mówi Bartosz Malinowski.

W programie „Wieczoru Międzynarodowego” znajduje się prelekcja Bartosza Malinowskiego zatytułowana: „Angkor – zaginione imperium”. Podróżnik przybliży nam historię Imperium Khmerskiego prezentując fotograficzny dorobek ze swoich 6 wypraw do Kambodży, które zrealizował w latach 2005 – 2013. Ponadto o najważniejszych zabytkach i o tym, jak obecnie wygląda buddyzm oraz jego zwyczaje, święta i tradycje opowie Felicja Bliska. Imprezie będzie towarzyszyć sprzedaż rękodzieła „Galeria Etnikana”.

Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, Warszawa, ul. Goldoniego 1

 

 

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry