Autor: Justyna Sekuła | 25 lutego 2013 |

Z Warszawy do Gruzji WizzAirem

Z Warszawy do Gruzji WizzAirem  						
		 | Fot: OsdPhoto.com / 
		CC BY

Dobra informacja dla fanów niskobudżetowych podróży: węgierski przewoźnik, WizzAir, uruchamia loty z Warszawy do Kutaisi w Gruzji. Pierwszy samolot z lotniska Chopina poleci już 24 kwietnia. Linie poinformowały, że z powodu przeciągającej się naprawy pasa startowego na lotnisku w Modlinie pozostają w Warszawie do 26 października.

Do Gruzji będziemy mogli polecieć dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele. Wyloty z Polski zaplanowane zostały na godzinę 6:00. Przewoźnik zapewnie, że ceny biletów będą rozpoczynały się już od 125 zł w jedną stronę, bez żadnych dodatkowych opłat.

Mike Powell, dyrektor ds. finansowych w Wizz Air, powiedział: „Nasza przełomowa trasa Warszawa-Kutaisi przybliża Gruzję do Unii Europejskiej, a Polska jest naturalną trampoliną łącząca wschód i zachód w siatce połączeń Wizz Aira. Planujemy dalej rozwijać naszą siatkę połączeń w Polsce i wkrótce ogłosić nowe połączenia”.

Kutaisi, w którym lądował będzie WizzAir, jest drugim co do wielkości miastem w Gruzji, tutaj również mieści się siedziba parlamentu tego kraju. Zlokalizowane jest w zachodniej części państwa, pomiędzy stolicą, Tbilisi, a czarnomorskim kurortem Batumi. Najsłynniejsze atrakcje turystyczne to m.in. ruiny Katedry Bagrati z XI wieku oraz klasztor Gelati ufundowany w 1106 roku.

Lotnisko Kopitnari leży 14 km od miasta. 

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry