Autor: Alicja Szulborska | 27 marca 2013 |

„Zew Północy 2012, czyli jachtem dookoła Skandynawii” – Marta Sziłajtis-Obiegło

„Zew Północy 2012, czyli jachtem dookoła Skandynawii” – Marta Sziłajtis-Obiegło  						
		 | Fot: Alicja Szulborska / 
		Domena publiczna

11 IV o godz. 18:00 w Mikołowie odbędzie się spotkanie z Martą Sziłajtis-Obiegło pt. „Zew Północy 2012, czyli jachtem dookoła Skandynawii”. Organizatorem spotkania jest Miejski Dom Kultury.

Główny cel – zatoczenie jachtem pod polską banderą pełnej pętli wokół półwyspu Skandynawskiego z wykorzystaniem akwenów morskich, jak i wód śródlądowych Federacji Rosyjskiej bez demontowania masztu. Stała załoga projektu to Marta Sziłajtis – Obiegło i Michał Dylon – oboje z patentem kapitańskim, olbrzymim doświadczeniem i wielką pasją do żeglowania. Na poszczególnych odcinkach towarzyszyła im rodzina, przyjaciele, znajomi oraz uczestnicy chcący w tak niebanalny sposób przemierzać świat. Załoga podążała za wyzwaniem w poszukiwaniu pięknych wspomnień, arktycznych krajobrazów i żeglarskiego doświadczenia, ale także śladów swoich przodków – szczególnie w Rosji – czytamy na stronie organizatora.

Marta Sziłajtis-Obiegło – kapitan jachtowy, w wieku 19 lat została najmłodszym w Polsce kapitanem za starym patentem, w wieku 23 lat jako najmłodsza Polka samotnie opłynęła świat.

Miejsce: Mikołów, Miejski Dom Kultury – Galeria 33, Rynek 19
Wstęp: 6 zł

Strona organizatora: http://www.mdkmikolow.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=787&Itemid=49

Zobacz też

Zobacz również


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *strzałka do góry