Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Albanii

Komunikacja

Ze względu na bardzo zróżnicowane ukształtowanie terenu oraz przewagę na północy terenów górzystych, komunikacja w Albanii może być nieco utrudniona. Istnieje tylko kilka głównych dróg, które często nie są w najlepszym stanie. Ponadto na drogach trzeba uważać na kierowców, którzy niezbyt często respektują przepisy drogowe i w nadmiarze używają klaksonów.

Środki lokomocji na terenie Albanii

Samolot
Największym lotniskiem w Albanii jest oddalony o 17 kilometrów od Tirany Port lotniczy Tirana im. Matki Teresy. Obsługuje on połączenia z wieloma europejskimi krajami, jednak brak obecnie bezpośredniego połączenia z Polską. Najbliższym miejscem, z którego można się bezpośrednio dostać samolotem do Tirany jest Wiedeń, Kolonia, Monachium.

Statek
Po albańskim wybrzeżu kursuje wiele rejsów wycieczkowych. Ponadto można się bez problemu dostać promem do kilku włoskich miast. Dodatkowo organizowane są rejsy po Jeziorze Ochrydzkim i Szkoderskim.

Motor lub rower
Można swobodnie podróżować po kraju za pomocą jednośladów. Jednak północne regiony są bardzo górzyste, dlatego dla rowerzysty przejazd tamtejszymi drogami to spore wyzwanie.

Pociąg
W Albanii znajduje się blisko 500 kilometrów linii kolejowych. Niestety ze względu na bardzo zły stan taboru oraz długą jazdę, taki środek lokomocji jest tylko dla wytrwałych.

Komunikacja miejska
W Tiranie przejazdy autobusami komunikacji miejskiej to najtańszy sposób podróży. Bilety są bardzo tanie i można je kupić u kierowcy lub konduktora. Jednak na przystankach z reguły nie ma rozkładów jazdy. Między miastami kursują lokalne połączenia pod postacią autobusów lub minibusów.

Taksówki
W większych miastach można swobodnie korzystać z usług taksówkarzy. Trzeba się jednak odpowiednio wcześniej dowiedzieć o średnich cenach za przejazdy.

Albania - więcej informacji

Praktyczne informacje o Albanii

Albania w pigułce

Albania flaga Oficjalna nazwa: Republika Albanii (Shqipëria, Republika e Shqipërise)

Waluta:
lek (ALL)
Język:
albański
Liczba ludności:
3195000
Powierzchnia:
28748 km2
Religie:
islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Tirana
Nr. kierunkowy:
+355
Kod ISO 3166:
AL
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry