Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Albanii

Zdrowie & Bezpieczeństwo

Szczepienia
Wjeżdżając na teren Albanii dobrze jest być zaczepionym na takie choroby, jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i typu B, polio, tyfus, tężec, błonica.

Lekarstwa do zabrania
Jeśli musimy zażywać odpowiednie lekarstwa, to warto zabrać ich zapas, aczkolwiek miejscowe apteki są dobrze zaopatrzone w medykamenty. Przebywając nad morzem warto zabrać ze sobą krem do opalania.

Choroby zakaźne

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Trzeba zachować szczególną ostrożność z uwagi na możliwość kradzieży mienia lub samochodu. Najniebezpieczniejsze regiony to zdecydowanie górskie tereny północnej Albanii.
Jeśli chodzi o religię i obyczaje, to są one podobne jak w innych krajach bałkańskich. Panuje tutaj duża tolerancja religijna.

Insekty
Przede wszystkim należy uważać na komary, które znajdują się nad jeziorami. W niektórych regionach nadmorskich w wodzie mogą znajdować się rośliny i zwierzęta morskie z parzydełkami.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych przeciwwskazań co do podróżowania z dziećmi. Trzeba jednak zadbać o odpowiednie stroje letnie oraz nakrycia głowy, gdyż temperatury w czasie lata mogą być wysokie.

W razie choroby
Dobrze jest mieć wykupione ubezpieczenie na czas podróży. Opieka medyczna jest na przyzwoitym poziomie, jednak za wizytę w niektórych prywatnych przychodniach trzeba zapłacić 20-30 euro. Obecnie w Albanii nie ma towarzystw ubezpieczeniowych, które współpracują z polskimi odpowiednikami.

Albania - więcej informacji

Praktyczne informacje o Albanii

Albania w pigułce

Albania flaga Oficjalna nazwa: Republika Albanii (Shqipëria, Republika e Shqipërise)

Waluta:
lek (ALL)
Język:
albański
Liczba ludności:
3195000
Powierzchnia:
28748 km2
Religie:
islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Tirana
Nr. kierunkowy:
+355
Kod ISO 3166:
AL
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry