Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Algierii

Zdrowie & Bezpieczeństwo

Przed wyjazdem

Zalecane szczepienia
Szczepień obowiązkowych przed wyjazdem do Algierii nie ma, jednak przed podróżą powinniśmy wykonać szczepienia zalecane, a do tych należy tężec, wirusowe zapalenia wątroby typu A i B, wścieklizna i dur brzuszny. Pamiętajmy, że niektóre z tych szczepień powinny być wykonane nawet na cztery miesiące przed planowaną wizytą.

Lekarstwa do zabrania
Powinniśmy zabrać ze sobą apteczkę podstawowych leków i to dobrze wyposażoną, ponieważ służba zdrowia na miejscu nie działa zbyt sprawnie. W apteczne powinny znaleźć się wszystkie leki, które przyjmujemy stale, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a z racji klimatu również przeciwbiegunkowe, środki opatrunkowe oraz dezynfekcyjne skóry i wody. Przyda się również polisa ubezpieczeniowa na wypadek leczenia na miejscu oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Choroby zakaźne
W Algierii nie występuje popularna w Afryce żółta gorączka, ale gdybyśmy chcieli przekroczyć algierką granicę od strony południowej, powinniśmy mieć ważne szczepienie przeciwko tej chorobie. Mogą wystąpić choroby wymienione przy zalecanych szczepieniach. Nie ma również zagrożenia malarią, ale w kraju tym występuje gruźlica, denga oraz leiszmanioza skórna i trzewna.

Na miejscu

Zagrożenie i niebezpieczeństwa
Obecnie w Algierii sytuacja polityczna jest dość stabilna, jednak istnieje ryzyko terroryzmu, szczególnie na prowincji i terenach słabo zaludnionych. Powinniśmy unikać podróżowania samochodem po zmroku. Praktyką grup przestępczych walczących przeciw rządowi jest bowiem imitowanie blokad dróg i porywanie ludzi. Nasze wyprawy do dalszych rejonów kraju oraz w góry powinny być zawsze z przewodnikiem.

Insekty
Owady w Algierii to zjawisko dość powszechne. Powinniśmy chronić się przed nimi stosując repelenty i inne środki ochrony, a jeśli to możliwe, nosić również długie ubrania dobrze zakrywające ciało. Wybierajmy noclegi, w których pomieszczenia są klimatyzowane, a w oknach i w kratkach wentylacyjnych zamontowane są siatki przeciwko owadom.

Podróżowanie z dziećmi
Jeśli będziemy jeździć po Algierii samochodem, pamiętajmy o foteliku dla dzieci. Ponadto trzeba mieć na uwadze niebezpieczeństwa w tym kraju, jakie zostały opisane powyżej. Algieria to kraj gorący i słoneczny, więc należy pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, nakryciu głowy oraz stosowaniu kremów chroniących.

W przypadku choroby
Niestety Algieria jest krajem, w którym publiczna służba zdrowia jest rozwinięta bardzo słabo. Dużo pewniejsze, ale też droższe będzie zwrócenie się o pomoc do prywatnych placówek. Koszt wizyty u lekarza ogólnego wynosi ok. 700 DZD (ok. 8 EUR), wizyty u specjalisty ok. 1300 DZD (ok. 15 EUR), a wizyty u dentysty od 700 DZD do 3500 DZD (od 7 do 40 EUR). Sugerujemy wykupić ubezpieczenie, które pokryje ewentualne koszty leczenia. W Algierii powinniśmy starannie przestrzegać zasad higieny: woda, o ile nie jest to woda mineralna butelkowana, przed spożyciem powinna być zawsze przegotowana. Wystrzegajmy się kupowania żywności z niepewnych źródeł, a owoce przed spożyciem zawsze dokładnie myjmy. Unikajmy również kontaktu ze zwierzętami, a w przypadku ugryzienia od razu zwróćmy się o pomoc do lekarza.

Algieria - więcej informacji

Praktyczne informacje o Algierii

Algieria w pigułce

Algieria flaga Oficjalna nazwa: Algierska Republika Ludowo-Demokratyczna (al-Dżaza'ir, Al-Dżumhurijja al-Dżaza'irijja ad-Dimukratijja asz-Szabijja)

Waluta:
dinar algierski (DZD)
Język:
urzędowy: arabski, język używany: arabski, tamazight, francuski
Liczba ludności:
37741147
Powierzchnia:
2381741 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Algier
Nr. kierunkowy:
+213
Kod ISO 3166:
DZ
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry