Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Angola

Angola to kraj, który potrafi każdego zaskoczyć. Choć nie należy do najbardziej rozwiniętych Państw nie tylko na świecie, lecz także w Afryce, to jednak jest jednym z najdroższych, gdzie przewiduje się od turysty posiadanie minimum 100 dolarów na każdy dzień pobytu!

To afrykańskie państwo w południowo-zachodniej Afryce znajduje się nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Demokratyczną Republiką Konga, Namibią, Kongiem oraz Zambią. Jako niepodległy kraj, Angola funkcjonuje na mapie świata dopiero od roku 1975-go. Wcześniej przez kilkaset lat stanowiła kolonię portugalską. Jednak w drugiej połowie XX wieku w wyniku wojny o niepodległość, powstańcom udało się wywalczyć uniezależnienie od Portugalii.

Niestety w wyniku działań odrębnych frontów politycznych, Angola popadła w wieloletnią wojnę domową, która doprowadziła kraj do finansowej ruiny. Obecnie po podpisaniu rozejmu, w kraju nie istnieje większy przemysł gospodarczy ani rolniczy, co sprawia, że gospodarka opiera się w głównej mierze na eksporcie ropy naftowej i diamentów.

Angola to miejsce niezwykle ciekawe dla każdego turysty. Można w niej zwiedzić stolicę kraju Luandę z zabytkową fortecą – Fortaleza de São Miguel. Ponadto ten wyżynny kraj jest miejscem, w którym rozpoczyna się biegnąca przez ponad 1300 kilometrów pustynia Namib, a także można tu podziwiać Kotlinę Konga czy północną część Kalahari. Podróżując przez kraj można zobaczyć zarówno bujne zielone lasy tropikalne, jak i surową sawannę. To miejsce, w którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Angola - więcej informacji

Praktyczne informacje o Angoli

Angola w pigułce

Angola flaga Oficjalna nazwa: Republika Angoli (República de Angola)

Waluta:
Kwanza (AOA)
Język:
portugalski
Liczba ludności:
19618000
Powierzchnia:
1246700 km2
Religie:
dominująca: 95% Chrześcijanie
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Luanda
Nr. kierunkowy:
+244
Kod ISO 3166:
AO
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry