Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska leży na Półwyspie Arabskim w zachodniej Azji, nad Morzem Czerwonym i Zatoką Perską. Sąsiaduje z następującymi krajami: Irakiem, Jordanią, Kuwejtem, Omanem, Katarem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Jemenem, z którym ma najdłuższą granicę lądową (1458 km długości).

Z kart historii tego państwa warto wiedzieć, że Abdul Aziz Bin Abdul Rahman Al-Saud ogłosił w 1932 roku utworzenie Królestwa Arabii Saudyjskiej. Dzieli się ono na 13 prowincji. Stolicą kraju jest Rijad. Do największych miast tego państwa zalicza się m.in.: Dżuddę, Mekkę, Medynę oraz Dammam.

To właśnie na tych ziemiach powstał islam, gdy w 622 roku Mahomet przeszedł z Mekki do Medyny. Wymienione miasta są święte dla islamu. Przybywają tu miliony wyznawców tej religii z całego świata. Każdy muzułmanin ma obowiązek przynajmniej raz w życiu odbyć pielgrzymkę do Mekki.

Myśląc o podróży do Arabii Saudyjskiej należy wziąć pod uwagę, iż turystyka jest tu mocno ograniczona. Wpływają na to normy obyczajowe, kulturowe, wrogość ze strony otoczenia oraz restrykcyjna procedura wizowa.

Arabia Saudyjska - więcej informacji

Praktyczne informacje o Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska w pigułce

Arabia Saudyjska flaga Oficjalna nazwa: Królestwo Arabii Saudyjskiej (arab. السعودية As-Su'udijja, Królestwo Arabii Saudyjskiej (arab. المملكة العربيّة السّعوديّة Al-Mamlaka al-Arabijja as-Su'udijja))

Waluta:
rial saudyjski (SAR)
Język:
arabski
Liczba ludności:
26534504
Powierzchnia:
2149690 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
islamska monarchia absolutna
Stolica:
Rijad
Nr. kierunkowy:
+966
Kod ISO 3166:
SA
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry