Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Austria

Austria leży w Europie Środkowej i graniczy ze Szwajcarią, Liechtensteinem, Włochami, Słowenią, Węgrami, Słowacją, Niemcami i Czechami. W skład kraju wchodzi dziewięć landów. Od 1986 roku stolicą państwa jest Wiedeń.

Najdłuższą rzeką Austrii jest Dunaj, największym jeziorem – jezioro Bodeńskie, a najwyższym szczytem Grossglockner. Kraj składa się z trzech regionów geograficznych, są to: Alpy, Kotlina Panońska (część w granicach Austrii) oraz pasmo górskie Szumawa. To miejsce dla miłośników gór, jezior oraz pięknych miast; z muzyczną stolicą Wiedniem na czele.

Państwo austriackie na całym świecie znane jest przede wszystkim z muzyki poważnej i z tego, że jest rajem dla narciarzy. Większości osób kojarzy się zapewne z otoczoną wieloma tajemnicami cesarzową Sissi. Tutaj urodził się i tworzył Wolfgang Amadeusz Mozart. Tworzył tu także sławny Ludwig van Beethoven. Filharmonia wiedeńska to jedna z najbardziej renomowanych oper na świecie. Z Austrii pochodził Zygmunt Freud, twórca psychoanalizy. Także świat literatury austriackiej ma swoich znanych przedstawicieli; wśród nich znajduje się m.in. laureatka literackiego Nobla Elfriede Jelinek. Jednym z obecnie najbardziej znanych na świecie Austriaków jest Arnold Schwarzenegger.

Oprócz znanych osobistości zw. z Austrią do jej symboli należą Alpy, słynne bale i kafejki wiedeńskie oraz sam Wiedeń, wina i piwa oraz skocznia w Insbrucku.

Austria - więcej informacji

Praktyczne informacje o Austrii

Austria w pigułce

Austria flaga Oficjalna nazwa: Republika Austrii (Republik Österreich)

Waluta:
1 euro = 100 centów (EUR, €)
Język:
niemiecki, bawarski, słoweński, alemański, chorwacki, węgierski
Liczba ludności:
8443018
Powierzchnia:
83871 km2
Religie:
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój polityczny:
Republika federalna
Stolica:
Wiedeń
Nr. kierunkowy:
+43
Kod ISO 3166:
AT
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry