Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Azerbejdżan

Leżąca nad Morzem Kaspijskim Republika Azebrejdżanu, w porównaniu ze swoimi potężnymi sąsiadami, takimi jak Rosja, Turcja, czy też Iran, wydaje się być niewielkim państwem, leżącym przy basenie Morza Kaspijskiego. To azjatyckie państwo ze stolicą w Baku, liczy sobie obecnie prawie 10 milionów mieszkańców, co plasuje je na 89 miejscu na świecie pod względem ludności poszczególnych krajów.

Bardzo ciekawą okazuje się być etymologia samej nazwy Azerbejdżanu. Wywodzić ma się ona ze staroperskiego i oznaczać albo „strzeżonego przez ogień” albo też „krainę wiecznego ognia”, co w odniesieniu do historii kraju, również tej najnowszej, będzie miało w sobie wiele prawdy.

Chociaż Azerbejdżan to kraj nam odległy, zarówno pod względem kilometrowym jak i świadomościowym, to jego największe miasta, niczym nie różnią się od najpiękniejszych europejskich stolic. Posiadają wyjątkowy klimat, na każdej ulicy znajdujemy bowiem mieszankę nowoczesności z dawnymi tradycjami oraz kulturą, która silnie zakorzeniona jest w Islamie.

Azerbejdżan to piękny kraj o bogatej i zróżnicowanej historii. Do jego odwiedzin trzeba się co prawda odpowiednio przygotować, jednak panujący tutaj klimat, wspaniałe widoki oraz zabytki, z pewnością Ci to wynagrodzą. I to z nawiązką.

Azerbejdżan - więcej informacji

Praktyczne informacje o Azerbejdżanie

Azerbejdżan w pigułce

Azerbejdżan flaga Oficjalna nazwa: Republika Azerbejdżanu (Azərbaycan, Azərbaycan Respublikası)

Waluta:
manat azerski (AZM)
Język:
azerski
Liczba ludności:
9164600
Powierzchnia:
86600 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Baku
Nr. kierunkowy:
+994
Kod ISO 3166:
AZ
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry