Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Bangladesz

Bangladesz – kraj o którym nie słyszy się za często – nie stanowi celu zbyt wielu podróżników. Warto go jednak odwiedzić przede wszystkim ze względu na jego indywidualny charakter, wykreowany przez miliony mieszkańców. Jest to bowiem jeden z najbardziej zaludnionych krajów na świecie. Pod względem ludności zajmuje on 8 miejsce wśród wszystkich krajów, będąc domem ponad 152 milionów osób.

Położony jest on w południowej części Azji, nad Zatoką Bengalską. Od wschodu, północy oraz zachodu graniczy on z Indiami, czyli krajem, z którym jest on silnie związany kulturowo. Na południowy wschód od Bangladeszu znajduje się natomiast Mjanma.

Chociaż kraj ten nie posiada prawie wielu zabytków (pomijając parlament w Dhace, pałac Asan Manzil, Muzeum Sztuki Ludowej i jeszcze kilka miejsc), warto go odwiedzić przede wszystkim ze względu na atrakcyjną i tropikalną przyrodę. Niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy jakikolwiek rejs statkiem po bengalskiej rzece. Najbardziej popularny jest rejs między miejscowościami Khulna i Dhaka po rzece Ganges, dzięki której można poczuć bezpośredni kontakt z egzotyczną przyrodą.

Bangladesz to kraj zdecydowanie różniący się od typowych miejsc turystycznych, dzięki czemu każdy podróżnik wzbudza duże zainteresowanie lokalnej ludności. Nawiązanie kontaktu z mieszkańcami mniejszych i większych miejscowości nie stanowi żadnego problemu. Jest to więc miejsce przede wszystkim dla osób, które podczas swoich podróży lubią zagłębiać się w życie lokalnych mieszkańców, poznając ich obyczaje, tradycje i kultury.

Bangladesz - więcej informacji

Praktyczne informacje o Bangladeszu

Bangladesz w pigułce

Bangladesz flaga Oficjalna nazwa: Ludowa Republika Bangladeszu (বাংলাদেশ, গনপ্রজাতন্ত্রী বাংলােদশ)

Waluta:
taka (BDT)
Język:
bengalski
Liczba ludności:
152518015
Powierzchnia:
144000 km2
Religie:
dominująca: islam
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Dhaka
Nr. kierunkowy:
+880
Kod ISO 3166:
BD/BGD/050
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry