Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Boliwia

Boliwia, kraj znajdujący się w Ameryce Południowej, posiada granice z pięcioma krajami. Zaczynając od północy i kierując się na wschód, są to: Brazylia, Paragwaj, Argentyna, Chile oraz Peru. Kraj ten, jako jeden z dwóch tego kontynentu, nie ma dostępu do morza. Oddziela go od niego terytorium Chile i Peru. Bardzo ważną rolę natomiast odgrywają dwie główne rzeki przepływające przez Boliwię – Rio Beni i Rio Mamowe, a także jezioro Lago Titicaca znajdujące się na granicy z Peru i pasmo Andów rozciągające się na ponad 600 kilometrów). Najwyższy szczyt Boliwii posiada 6520 metrów i znajduje się w jednym z trzech najważniejszych łańcuchów górskich, jakimi jest Kordyliera Wschodnia.

Kraj ten zamieszkiwany jest przez 8 i pół miliona mieszkańców, jednak rozpatrując warunki przyrodnicze, nie jest on zbyt zaludniony. Na jeden kilometr kwadratowy nie przypada nawet ośmiu mieszkańców. Znaczną część ludności Boliwii stanowią dwie grupy plemion indiańskich, jakimi są Keczua oraz Amara, a także Metysi, reprezentujący grupę mieszkańców europejsko-indiańskiego pochodzenia.

Chociaż Boliwia jest krajem rzadko odwiedzanym przez turystów w porównaniu z sąsiadującymi z nią krajami, jak Peru czy Chile, warto wybrać się do niej, jeżeli tylko posiada się taką możliwość. Poleca się ją wszystkim podróżnikom preferującym zagłębianie się w te miejsca, które nie są jeszcze powszechnie znane oraz nastawionym na możliwość doświadczenia wielu nieprzewidywalnych sytuacji. Boliwia potrafi zaskoczyć przede wszystkim swoimi walorami przyrodniczymi – ośnieżone wierzchołki Andów wznoszące się wśród chmur czy dzikie i nieznane tereny Amazonii potrafią zachwycić każdego miłośnika natury. Zwolennicy życia nocnego także znajdą w Boliwii coś dla siebie, jednak oni powinni wybrać się do większych miast, chociażby do stolicy kraju – Surce.

Boliwia - więcej informacji

Praktyczne informacje o Boliwii

Boliwia w pigułce

Boliwia flaga Oficjalna nazwa: Wielonarodowe Państwo Boliwia (Estado Plurinacional de Bolivia)

Waluta:
boliviano (BOB)
Język:
hiszpański i 36 języków lokalnych
Liczba ludności:
11503735
Powierzchnia:
1098580 km2
Religie:
rzymski katolicyzm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Sucre
Nr. kierunkowy:
+591
Kod ISO 3166:
BO/BOL/068
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry