Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Burundi

Republika Burundi to państwo położone w Afryce Wschodniej. Graniczy z Rwandą, Tanzanią oraz Demokratyczną Republiką Konga. Po wielu wojnach domowych oraz konfliktach na tle etnicznym, stanowi obecnie jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.

Istotnym problemem w Burundi są prowadzone od lat liczne konflikty o podłożu politycznym i etnicznym. W latach 90-tych dochodziło tu do wielu walk pomiędzy ludami Hutu i Tutsi, które przybrały znacznie bardziej dramatyczny obrót w sąsiedniej Rwandzie. Przez wiele lat Burundi wraz z Rwandą stanowiły jedno państwo będące kolonią belgijską. Na początku lat 60-tych ubiegłego wieku Burundi ogłosiło niepodległość. Od tego momentu krajem targają różne konflikty wewnętrzne.

Choć jest to państwo, które powoli osiąga stabilizację polityczną, to jednak podróż w ten rejon może być ryzykowna, albowiem nadal w wielu miejscach działają grupy rebeliantów. Dlatego podczas podróży do Burundi trzeba zachować największe środki bezpieczeństwa.

Ze względu na ukształtowanie terenu oraz lokalny klimat, w Burundi można zwiedzić wiele interesujących miejsc związanych z przyrodą:

• Kibira National Park – położony na szczycie wierzchołka Zair-Nilu, park o powierzchni 40.000 ha, jest największym całkowicie naturalnym i nietkniętym przez człowieka rejonem w Burundi. Liczne lasy stanowią prawdziwe schronisko dla wielu gatunków zwierząt.
• Ruvubu National Park – Park Narodowy Ruvubu leży po obu stronach rzeki Ruvubu, pośrodku wysokich, majestatycznych wzgórz.
• Rezerwat przyrody Rusizi – znajdujący się nieopodal stolicy, Rezerwat jest ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt.
• Jezioro Tanganika – najdłuższe słodkowodne jezioro na świecie i najgłębsze w Afryce. Można w nim spotkać wiele okazów fauny i flory.

Burundi - więcej informacji

Praktyczne informacje o Burundi

Burundi w pigułce

Burundi flaga Oficjalna nazwa: Republika Burundi (rundi: Republika y'Uburundi; fr.: République du Burundi)

Waluta:
frank burundyjski (BIF)
Język:
rundi, francuski
Liczba ludności:
10557259
Powierzchnia:
27830 km2
Religie:
dominujące: katolicyzm, protestantyzm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Bużumbura
Nr. kierunkowy:
+257
Kod ISO 3166:
BI
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry