Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Dominikana

Dominikana (Republika Dominikańska) jest drugim, po Kubie, co do wielkości państwem na Morzu Karaibskim. Zajmuje większą część wyspy Hispaniola, dzieląc ją z położonym po zachodniej stronie Haiti. Dominikana leży w sąsiedztwie znakomitych wyspiarskich sąsiadów, takich jak: Kuba, Jamajka, Portoryko i Archipelag Małych Antyli, współtworząc z nimi Karaiby kojarzone na całym świecie z egzotycznym, rajskim klimatem.

Zanim na wyspie w 1492 r. pojawili się Hiszpanie, obszary te zamieszkiwane były przez plemiona Indian Taino i Karaibów. Na przestrzeni wieków przez tutejsze ziemie przewinęli się również osadnicy francuscy, a także afrykańscy niewolnicy. Ze względu na taką różnorodność kultura z czasem stała się mozaiką wierzeń, zwyczajów i obrzędów, a tradycje lokalne splotły się z wpływami hiszpańskimi, afrykańskimi i amerykańskimi.

Przez teren wyspy przebiega aż osiem pasm górskich – na jednym z nich znajduje się najwyższy szczyt Karaibów, Pico Duarte, o wysokości 3175 m. n.p.m. Górską faunę i florę podziwiać można w parkach narodowych Kordyliery Środkowej. Tutaj również swój początek ma najdłuższa rzeka wyspy, Yaque del Norte. Na uwagę zasługują przede wszystkim wybrzeża Dominikany, gdzie wśród namorzynowych lasów o splątanych, zanurzonych w wodzie korzeniach schronienie znajduje lokalne ptactwo, m.in. czaple i pelikany. Ciekawostką są również pojawiające się w wodach zatoki Samaná wieloryby.

Dominikana jest jedną z najchętniej odwiedzanych karaibskich wysp, na którą co roku przybywa prawie 4 miliony turystów. Kraj przyciąga ich przede wszystkim ze względu na swoje wspaniałe plaże o białym piasku. Do najpopularniejszych regionów należą m.in.: Wybrzeże Kokosowe, Wybrzeże Bursztynowe, Santo Domingo – stolica Dominikany.

Przyczyną popularności Dominikany na rynku turystycznym są jednak nie tylko malownicze plaże i zawsze piękna pogoda, ale również gościnność, otwartość i przyjazne nastawienie rodowitych Dominikańczyków. Tubylcy mają w sobie wrodzoną radość życia, którą uwielbiają przelewać na turystów, którzy odwiedzają ich kraj.

Dominikana - więcej informacji

Praktyczne informacje o Dominikanie

Dominikana w pigułce

Dominikana flaga Oficjalna nazwa: Republika Dominikańska (República Dominicana)

Waluta:
peso dominikańskie (DOP)
Język:
hiszpański
Liczba ludności:
9049595
Powierzchnia:
48730 km2
Religie:
katolicyzm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Santo Domingo
Nr. kierunkowy:
+1 809
Kod ISO 3166:
DO
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry