Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Filipiny

Jest to państwo wyspiarskie położone w południowo-wschodniej części Azji na Archipelagu Filipińskim, na Oceanie Spokojnym. Filipiny obejmują ok. 7100 wysp i atoli koralowych, z których ok. 860 jest zamieszkanych na stałe. Do największych wysp można zaliczyć m.in.: Luzon, Mindoro, Samar, Panay, Parawan, Negros, Cebu czy Bohol.

Nazwa państwa pochodzi od imienia króla Hiszpanii – Filipa II Habsburga. W swojej historii kraj ten nosił nazwę Republiki Filipińskiej, Wysp Filipińskich oraz Filipiny. Stolicą jest Manila. 75% powierzchni kraju zajmują góry i wyżyny. Rejon Archipelagu Filipińskiego jest aktywny tektonicznie.

Filipiny mają wiele do zaoferowania podróżnikom; od bogactwa krajobrazu, przez duże zróżnicowanie kulturowe, dziwne obrzędy aż po pyszną kuchnię. Jedną z głównych atrakcji Filipin jest dżungla tropikalna na Palawanie. Do Davao warto wybrać się, aby podziwiać tutejsze wspaniałe ogrody. W sierpniu odbywa się tutaj tzw. Kadayawan – festiwal zbiorów owoców. W tutejszym Matina Tower Square czymś godnym zobaczenia są kolorowe pokazy tańca. Miłośnicy natury i spokoju powinni wybrać się na Luzon, a tam do wioski Batad słynącej z przepięknych tarasów ryżowych. Nie można zapomnieć o tych znajdujących się w Banale. Wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na ich wiek – liczą ponad 1000 lat. Okolice Sagady to miejsce idealne na trekking. Popularnością cieszy się tu przejście przez system połączonych jaskiń. Innego rodzaju znaną atrakcją są tzw. wiszące trumny – czyli system tradycyjnego chowania umarłych ludu o nazwie Igoroci, który polega na wieszaniu trumien na zboczach klifowych wzgórz. Nie można zapomnieć o jednym z symboli i wielkiej atrakcji tego kraju – Czekoladowych Wzgórzach w Tagbilaran. Ponadto trzeba zobaczyć walki kogutów oraz spróbować jajek balut, w których można znaleźć dobrze uformowany kurzy embrion.

Filipiny - więcej informacji

Praktyczne informacje o Filipinach

Filipiny w pigułce

Filipiny flaga Oficjalna nazwa: Republika Filipin (Pilipinas, Republika ng Pilipinas)

Waluta:
peso filipińskie (PHP)
Język:
urzędowy: filipiński, angielski; język używany: 171 języków, filipiński jako ponadregionalny
Liczba ludności:
92340000
Powierzchnia:
300000 km2
Religie:
dominująca: rzymski katolicyzm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Manila
Nr. kierunkowy:
+63
Kod ISO 3166:
PH
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry