Opisz swoje
ostatnie
wakacje

Praktyczne informacje o Francji

Francja Ceny & Pieniądze

Jaką walutę mieć ze sobą?

Środkiem płatniczym we Francji jest euro. Banknoty mają nominały 5, 10, 20, 50, 100, 200 i 500 euro, monety – 1 i 2 euro , 1, 2, 5, 10, 20 i 50 centów.
Walutę zagraniczną można wymieniać na euro praktycznie we wszystkich bankach, a także w urzędach pocztowych oraz w kantorach (znajdujących się najczęściej na lotniskach i dworcach kolejowych.

Orientacyjne ceny produktów
mleko – 0,70 EUR/litr
bułeczki maślane – 2 EUR/10 sztuk
parówki – 4,40 EUR/kg
tabliczka czekolady – 0,50 EUR
makaron – 0,50 EUR/opakowanie (250g)
cukier – 1 EUR/kilo

Bankomaty
Na terenie Francji można wypłacać pieniądze z bankomatów za pośrednictwem wielu kart, w tym między innymi kart Maestro albo Visa Electron. Bankomaty są zwykle dostępne w hotelach, przy centrach handlowych, we wszystkich większych miastach.

Karty kredytowe
Najpopularniejszą kartą płatniczą, z jaką można zetknąć się na terenie Francji jest karta Visa. Za pomocą tej karty można płacić w wielu miejscach, między innymi w hotelach, restauracjach i sklepach oraz. Zależnie od typu karty można jednorazowo wypłacić z bankomatu od 100 do 500 euro.

Co warto kupić?
Odwiedzając poszczególne krainy historyczne Francji natkniemy się na wiele specyficznych pamiątek bądź smakołyków kuchni francuskiej.

Na terenie Bretanii turystom oferowane są najczęściej swetry wełniane oraz tzw. „płótno woskowe”, które produkowane jest tylko i wyłącznie w tym rejonie państwa.

Natomiast krainy takie jak: Alzacja, Burgundia oraz Bordeaux są prawdziwymi królestwami winnic, więc istnieje tu możliwość zakupu tych trunków.

Francja - więcej informacji

Praktyczne informacje o Francji

Francja w pigułce

Francja flaga Oficjalna nazwa: Republika Francuska (fr. France, République française)

Waluta:
1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język:
francuski
Liczba ludności:
65350000
Powierzchnia:
643801 km2
Religie:
katolicyzm
Ustrój polityczny:
republika
Stolica:
Paryż
Nr. kierunkowy:
+33
Kod ISO 3166:
FR
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry